Trwa ładowanie...
d3ncexv

"Tygodnik Solidarność" zablokowany na Twitterze. "Cenzura"

"Tygodnik Solidarność" został częściowo zablokowany na Twitterze. Dziennikarz prorządowego tytułu narzeka, że konto zostało czasowo ograniczone bez żadnego ostrzeżenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Tygodnik Solidarność" zablokowany na Twitterze. "Cenzura"
"Tygodnik Solidarność" zablokowany na Twitterze. "Cenzura" (PAP, Fot: marcin kmieciński)
d3ncexv

O sprawie pisze środowy "Nasz Dziennik". Administratorzy Twittera częściowo zablokowali redakcyjne konto @Tysol, które obserwuje niemal 13,5 tys. użytkowników.

Cezary Krysztopa z "Tygodnika Solidarność” tłumaczy dziennikowi, że stało się to "bez żadnego ostrzeżenia". Konto udało się odblokować, ale administratorzy przypomnieli o konieczności przestrzegania "zasad Twittera".

"Tygodnik Solidarność" zablokowany na Twitterze. "Cenzura"

"Oczywiście nie mamy pojęcia, w jaki sposób te zasady naruszyliśmy, ani czy Twitter usunął nam jakieś treści, ani tym bardziej dlaczego" - mówi Krysztopa. Teorię na temat częściowej "cenzury" ma politolog Krzysztof Kawęcki. "Istnieje prawdopodobieństwo, iż w tym przypadku pewne treści zostały uznane za niepoprawne politycznie" - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

d3ncexv

Zobacz też: "Sok z Buraka na etacie w PO". Jest reakcja z KO

"Tygodnik Solidarność" jest wydawany przez NSZZ "Solidarność". Pierwszy numer magazynu ukazał się w kwietniu 1981 roku. W szczytowym okresie sprzedawał się w nakładzie pół miliona, obecnie oscyluje on w okolicach 20 tysięcy. Redaktorami naczelnymi tygodnika byli m. in Tadeusz Mazowiecki czy Jarosław Kaczyński.

Czytaj też: Prawicowy tygodnik "Sieci" grzmi: "A jednak był trotyl"
Okładki tygodników. Powyborcze wydania najważniejszych tytułów

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ncexv

Podziel się opinią

Share

d3ncexv

d3ncexv
Więcej tematów