Trwa ładowanie...

TVP nie upublicznia informacji. Będzie kolejny wniosek do sądu

TVP po raz kolejny może tłumaczyć się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie. Szef Nowoczesnej zapowiedział złożenie do sądu wniosku w związku z brakiem informacji na temat zarobków w Telewizji Publicznej.
Share
TVP nie ujawniło informacji o zarobkach dziennikarzy i Jacka Kurskiego. Będzie kolejny wniosek do sądu
TVP nie ujawniło informacji o zarobkach dziennikarzy i Jacka Kurskiego. Będzie kolejny wniosek do sąduŹródło: East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek
dn0b2rl

Adam Szłapka w niedzielę zapowiedział, że złoży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniosek ws. braku udostępnienia informacji przez TVP o wydatkach spółki, w tym m.in. o zarobkach pracowników i kosztach realizacji sylwestra.

- Od 1,5 roku próbujemy już nauczyć Jacka Kurskiego i Telewizję Publiczną, że wszyscy są równi wobec prawa i wszyscy prawa powinni przestrzegać. Art. 61 konstytucji daje wszystkim obywatelom dostęp do informacji o instytucjach publicznych, o procedurach, o tym, jak te instytucje działają. Telewizją Polska SA jest w 100 proc. podmiotem publicznym, w 100 proc. podmiotem Skarbu Państwa, więc podlega pod ten artykuł konstytucji i ustawę o dostępie do informacji publicznych – mówił Szłapka podczas konferencji prasowej w Poznaniu.

TVP nie ujawnia informacji o wydatkach, mimo wyroków sądu

Szłapka podkreślił, że ws. braku ujawnienia informacji na temat wydatków TVP warszawski sąd wydał już dwa wyroki. Oba nakazujące TVP publikację informacji.

dn0b2rl

- W tej sprawie już mamy dwa wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W jednym z nich nakazał Telewizji Publicznej udostępnienie wszystkich informacji, o które prosiliśmy, w kolejnym – również nakazał udostępnienie informacji, przy czym orzekł, że bezczynność Telewizji Publicznej i Jacka Kurskiego odbywa się z rażącym naruszeniem prawa - mówił Szłapka.

Szłapka podkreślał również, że od maja do grudnia 2020 roku złożył do sądu 7 wniosków o udostępnienie przez TVP informacji publicznych. Dotyczyły one m.in. zarobków Jacka Kurskiego i czołowych dziennikarzy. Jak twierdzi szef Nowoczesnej, Telewizja Publiczna nie odpowiedziała na żaden z nich.

Piotr Wawrzyk zostanie RPO? Gowin: jeżeli przepadnie, rozważymy Rokitę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn0b2rl

Podziel się opinią

Share
dn0b2rl
dn0b2rl
Więcej tematów