Trwa ładowanie...

TVP odpowiada Adamowi Szłapce. Jacek Kurski "ma prawo do prywatności"

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka otrzymał odpowiedź od Telewizji Polskiej na pytanie o zarobki Jacka Kurskiego z okresu marzec-lipiec 2020, gdy ten obejmował funkcję doradcy zarządu TVP. Według Szłapki odpowiedź od nadawcy jest niejasna i zamierza teraz skierować sprawę do sądu.
Share
TVP odpowiada Adamowi Szłapce. Jacek Kurski "ma prawo do prywatności"
TVP odpowiada Adamowi Szłapce. Jacek Kurski "ma prawo do prywatności"Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d4is3t4

W marcu poseł Nowoczesnej Adam Szłapka skierował do TVP wniosek o ujawnienie zarobków Jacka Kurskiego za okres marzec-lipiec 2020. Telewizja Polska w odpowiedzi na pismo parlamentarzysty napisała, że w tym czasie obecny prezes TVP nie pełnił funkcji publicznej, wobec czego nie ma podstaw, by to ujawniać.

Szłapka zarzuca jednak Jackowi Kurskiemu wprost, że ten chce ukryć swoje zarobki z tego okresu i zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Zobacz też:Powrót do szkół? Przemysław Czarnek podał wstępny termin

d4is3t4

Szłapka chce nie tylko Kurskiego

Poza ujawnieniem wynagrodzenia Jacka Kurskiego poseł Nowoczesnej domagał się także podania kwoty odprawy, którą ten otrzymał, odchodząc z zarządu TVP. Wniosek Szłapki zawierał także pytanie o zarobki byłych i obecnych członków zarządu Telewizji Polskiej. Chodzi m.in. o Marzenę Paczuską, Piotra Pałkę, Macieja Łopińskiego, Mateusza Matyszkowicza oraz Macieja Staneckiego.

TVP odpowiada

TVP w odpowiedzi skupia się jednak wyłącznie na Jacku Kurskim, który zdaniem nadawcy nie wykonywał w zarządzie żadnej funkcji publicznej, co daje mu prawo do prywatności i wyklucza podanie informacji o jego zarobkach z tamtego okresu.

d4is3t4

Jak wynika z ustaleń portalu wirtualnemedia.pl, "nie przysługiwał mu żaden, nawet bardzo wąski, zakres kompetencji decyzyjnej czy reprezentacyjnej w ramach działalności TVP SA, co wyłącza go spod zakresu funkcji publicznej". "Jacek Kurski nie zrezygnował ponadto z przysługującego mu prawa do prywatności" - czytamy w piśmie, do którego dotarł portal.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Zobacz też:Banaś o kontrolach w szpitalach. Mówi o "nieprawidłowościach" w przygotowaniu do pandemii. Zapowiada kolejny raport

Powrót do szkół jeszcze w kwietniu? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4is3t4

Podziel się opinią

Share
d4is3t4
d4is3t4
Więcej tematów