Trwa ładowanie...

TVP i Polsat za PiS, TVN za opozycją. Polacy ocenili stacje informacyjne w kampanii (Badanie)

Polacy uważają, że najważniejsze stacje telewizyjne nie były obiektywne w kampanii wyborczej. Pokazuje to badanie na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

TVP i Polsat za PiS, TVN za opozycją. Polacy ocenili stacje informacyjne w kampanii (Badanie)Źródło: East News, fot: Jacek Domiński
d3ensvo
d3ensvo

Ponad połowa respondentów twierdzi, że telewizja publiczna bardziej sprzyjała PiS niż pozostałym partiom. Tylko 12 proc. z nich wskazało, że TVP tak samo traktowała partie opozycyjne.

TVP Ariadna
TVP Źródło: Ariadna, fot: WP

Część Polaków uznała również, że telewizją sprzyjającą bardziej PiS niż opozycji w kampanii wyborczej był Polsat. 22 proc. badanych uznało, że stacja jednakowo traktowała partię rządzącą i opozycję.

Polsat Ariadna
Polsat Źródło: Ariadna, fot: WP

Obiektywizmu zdaniem respondentów nie zachowywało TVN, które miało bardziej sprzyjać opozycji. Wskazało tak aż 32 proc. badanych. Tak uważa ponad połowa wyborców PiS i 30 proc. elektoratu opozycji.

TVN Ariadna
TVN Źródło: Ariadna, fot: tvn

Prawie połowa respondentów w badaniu dla WP stwierdziła, że TVP bardziej pomogło niż zaszkodziło PiS. Uważa tak aż 81 proc. wyborców opozycji. Podkreślali to wielokrotnie politycy Koalicji Obywatelskiej w kampanii wyborczej. Inaczej uważa tylko 9 proc. badanych.

d3ensvo

Zdania na ten temat nie ma 45 proc. respondentów.

TVP WP.PL
TVP Źródło: WP.PL, fot: WP
d3ensvo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ensvo
Więcej tematów