Trwa ładowanie...

TVP dyscyplinarnie zwolniła Wojciecha Majcherka. "Zarzuty kuriozalne"

Wieloletni redaktor TVP Kultura został zwolniony dyscyplinarnie. "Zarzuty są całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności" - pisze Wojciech Majcherek na blogu.

Share
TVP dyscyplinarnie zwolniła Wojciecha Majcherka. "Zarzuty kuriozalne"Źródło: East News, fot: Kacper Bieryło
d1qb5jx

O zwolnieniu z TVP Wojciech Majcherek poinformował na swoim blogu. Napisał, że otrzymał pismo z Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim TVP, w którym rozwiązują z nim umowę o pracę bez wypowiedzenia z powodu "ciężkiego naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych".

"Nie będę podawał, jakie zarzuty sformułowano wobec mnie, ale uznaję je za całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności redaktora TVP Kultura, jednego z ostatnich, którzy pracowali od początku istnienia kanału" - napisał Majcherek.

Redaktor zapowiada odwołanie do sądu pracy, dlatego nie chce ujawniać szczegółów zwolnienia. Dziękuje też koleżankom i kolegom z TVP Kultura za współpracę, bo nie może już tego zrobić osobiście.

d1qb5jx

"Zobaczymy się w lepszych czasach"

Majcherek podkreśla, że w swoim dorobku szczególnie ceni sobie transmisje przedstawień teatralnych, w których "zapisana została sztuka wybitnych aktorów - Zbigniewa Zapasiewicza Mai Komorowskiej, Janusza Gajosa i wielu innych". "Udało się w ten sposób zachować dużą część naszego życia teatralnego ostatnich dwóch dekad" - podkreśla redaktor.

"Ważnym fragmentem moich obowiązków w TVP Kultura było również układanie repertuaru powtórkowego Teatru TV. Ale to była prawdziwa przyjemność wybieranie z archiwum szczególnie tych mniej pamiętanych, a czasami zupełnie zapomnianych przedstawień, które jednak pokazywały jak niezwykłym bogactwem polskiej kultury był Teatr TV. Misja ta w przykry sposób się właśnie zakończyła. Ale dziękując raz jeszcze wszystkim osobom, z którymi mogłem pracować, nie mówię: żegnajcie. Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w lepszych czasach" - kończy Majcherek.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Wojciech Majcherek z TVP Kultura był związany od uruchomienia kanału w 2005 roku. Zaczynał jako redaktor prowadzący dział teatralny, a od 2013 r. był kierownikiem redakcji Teatru Telewizji. Był redaktorem ponad 100 rejestracji i transmisji przedstawień teatralnych dla TVP Kultura. Od 1997 r. wykłada w Akademii Teatralnej na Wydziale Wiedzy o Teatrze.

d1qb5jx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qb5jx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qb5jx
d1qb5jx
Więcej tematów