Trwa ładowanie...

TVP chce przeprosin. Domaga się też wpłaty na WOŚP

Telewizja Polska wysłała wezwanie przedprocesowe za oświadczenie "Dość nienawiści w TVP". Otrzymało je 47 sygnatariuszy, którzy podpisali się pod deklaracją. Publiczny nadawca domaga się od nich przeznaczenia tysiąca złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Stowarzyszenie zapowiedziało, że nie zamierza przepraszać.

Share
TVP chce przeprosin. Domaga się też wpłaty na WOŚP
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
dldhjhl

Sprawa dotyczy oświadczenia, które Towarzystwo Dziennikarskie wydało w połowie stycznia. Według stowarzyszenia "Wiadomości" TVP relacjonując wydarzenia po śmierci Pawła Adamowicza naruszały "standardy etyki dziennikarskiej". Dodatkowo miały łamać ustawę o radiofonii i telewizji "walcząc z nienawiścią wybranych polityków, nie widząc win innych, a najbardziej - własnych". Pod oświadczeniem podpisało się 47 osób.

Telewizja Polska wysłała do stowarzyszenia wezwanie przedprocesowe domagając się przeprosin za naruszenie jej dóbr osobistych. Pismo trafiło m.in. do Seweryna Blumsztajna, Jana Dworaka, Renaty Kim, Jana Ordyńskiego, Przemysława Szubertowicza, Wojciecha Czuchnowskiego czy Jacka Żakowskiego. Ogłoszenie ma być opublikowane przez 7 dni m.in. na stronie Towarzystwa Dziennikarskiego oraz portalach branżowych. Dodatkowo TVP żąda, aby każdy z sygnatariuszy zapłacił tysiąc złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Stowarzyszenie odniosło się do żądań w komunikacie. "Nie zmieniliśmy zdania na temat dziennikarstwa uprawianego przez TVP. Jest to nachalna propaganda nie mająca nic wspólnego z regułami dziennikarstwa, obiektywizmem i umiarem. Nie znajdujemy powodów by przepraszać TVP, będziemy dalej ją krytykować i nie damy się zastraszyć. Jesteśmy gotowi bronić naszej opinii przed sądem" - czytamy w dokumencie.

Zobacz także: Spekulacje o przyszłości TVP i Jacka Kurskiego. Komentarz Joanny Lichockiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dldhjhl

Podziel się opinią

Share
dldhjhl
dldhjhl
Więcej tematów