WP

Tusk szaleje na Instagramie. Uśmiechnięty i w "pięknej scenerii"

Donald Tusk zaprezentował na portalu trzy zdjęcia ze swojej wizyty w Słowenii. Dyskutował tam z lokalnymi politykami o współpracy kraju z UE i kierunkach polityki Słowenii. Wydaje się, że wizyta w Słowenii była udana dla Przewodniczącego Rady Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk gościł na Słowenii
Donald Tusk gościł na Słowenii (Instagram.com)
WP

Na pierwszym zdjęciu widzimy Tuska w towarzystwie słoweńskich polityków. Przebywają na słonecznym tarasie i, jak napisał Tusk, rozmawiają na temat Europy.

- Nawet najtrudniejsze europejskie kwestie mogą być omawiane w pięknej scenerii. Spotkanie z premierem Słowenii Miro Cerarem - podpisał zdjęcie.

WP

W rozmowie z lokalnymi mediami nazwał szefa słoweńskiego rządu "odpowiedzialnym Europejczykiem". Na Twitterze dodał, że Słowenia nigdy nie porzuciła idei, według której zachodnie Bałkany są związane z Unią Europejską i będą istotnym krajem w swoim regionie. W podobnym tonie wypowiadał się również premier Cerar, który zapewniał, że "Słowenia zrobi wszystko, by zachować polityczną i ekonomiczną stabilność".

Kolejna fotografia przedstawia byłego premiera w towarzystwie polskich turystów, których spotkał w słoweńskim Piranie. Ich widok wyraźnie uradował szefa Rady Europejskiej.

Tusk nie omieszkał również podzielić się zdjęciem z Peterem Bossmanem, którego opisał jako "bardzo szanowanego lekarza" wśród mieszkańców Piranu.

WP

WP
WP