Trwa ładowanie...
d1lbbvn
d1lbbvn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Turcja, Egipt i Izrael rozmawiają o korytarzu humanitarnym dla Gazy

Turcja prowadzi rozmowy z Izraelem i Egiptem o utworzeniu korytarza powietrznego w celu dostarczenia do Strefy Gazy pomocy humanitarnej i ewakuowania tysięcy rannych Palestyńczyków na leczenie w Turcji - powiedział szef MSZ Ahmet Davutoglu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lbbvn

- Rozmawiałem z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem. Chcemy dostać się do tysięcy rannych ludzi, którzy wymagają natychmiastowej opieki medycznej i dla których już przeznaczyliśmy miejsca w naszych szpitalach - powiedział Davutoglu w rozmowie z agencją Reutera.

- Jeśli uda się uzyskać pozwolenie na utworzenie korytarza, nasze karetki powietrzne przewiozą tych ludzi - dodał.

W trakcie ofensywy w Strefie Gazie, rozpoczętej 8 lipca przez Izrael w odpowiedzi na ostrzał pociskami rakietowymi, zginęło - jak informuje palestyńskie ministerstwo zdrowia - 1875 ludzi. Po stronie izraelskiej zginęło 64 żołnierzy i trzech cywilów. Egipt zaangażował się w mediację między stronami konfliktu.

d1lbbvn

W wywiadzie dla Reutera szef tureckiej dyplomacji odniósł się również do sytuacji w Iraku, gdzie od początku czerwca trwa islamistyczna ofensywa. Oświadczył, że Turcja zwiększyła wsparcie humanitarne dla ok. 1,5 mln wewnętrznych uchodźców w irackim Kurdystanie.

- Wysłaliśmy tam tysiące namiotów oraz ponad 200 ciężarówek. Zapewnione zostanie także dodatkowe wsparcie humanitarne dla - jak mówił mi przywódca irackich Kurdów Masud Barzani - 1,5 miliona wewnętrznych uchodźców na tym obszarze - podkreślił.

Antyrządową ofensywę podjętą przez sunnickich radykałów z organizacji Państwo Islamskie określił jako "zagrożenie dla stabilności regionu, nie tylko Turcji". Podkreślił, że jego kraj podejmie wszelkie konieczne kroki, by zapewnić stabilność własnych granic.

d1lbbvn

Podziel się opinią

Share

d1lbbvn

d1lbbvn
Więcej tematów