ycipk-3puh6m

Tunezja. Zatonęła łódź z imigrantami, odnaleziono ciała 14 osób

Na pokładzie łodzi było ponad 80 osób – poinformowały tunezyjskie władze. Tamtejsza Straż Przybrzeżna wyłowiła z morza ciała 14 osób. Wszystkie zginęły, kiedy próbowały się przedostać do Europy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tunezja. U wybrzeży kraju utonęła łódź z imigrantami
Tunezja. U wybrzeży kraju utonęła łódź z imigrantami (East News, Fot: East News)
ycipk-3puh6m

Agencja ONZ, która zajmuje się sprawami imigrantów (UNHCR) podała, że tunezyjscy rybacy uratowali z tonącej łodzi cztery osoby. Jedna z nich zmarła później w szpitalu. Służby szacują, że pozostali pasażerowie łodzi utonęli. Wszyscy mieli płynąć z Libii w kierunku brzegów Europy.

W maju br. u wybrzeży Tunezji doszło do podobnej tragedii. Zginęło wtedy 65 osób, które również próbowały przedostać się z Afryki do Europy.

Eksperci przypominają, że większość imigrantów z krajów afrykańskich próbuje przedostać się na Stary Kontynent właśnie z zachodnich wybrzeży Libii.

ycipk-3puh6m

W ostatnim okresie liczba migrantów spadła. Zdaniem lokalnych władz to efekt podejmowanych przez Włochy i inne państwa działań, których celem jest rozbicie gangów przemytników, zajmujących się transportem ludzi. Włosi wspierają w tych krokach libijską Straż Przybrzeżną.

Ocenia się, że chociaż trwające w Libii walki wewnętrzne utrudniają działania przemytnikom, to jednak wzrasta prawdopodobieństwo, że Libijczycy również zaczną masowo uciekać z kraju.

Libijczycy zatrzymani na morzu przez libijską Straż Przybrzeżną są rutynowo transportowani z powrotem do Libii i zatrzymywani w zamkniętych ośrodkach, w których przetrzymywani są nawet przez kilka lat. Jeden z takich aresztów w pobliżu Trypolisu został zbombardowany kilka dnia temu. W nalotach zginęło ponad 50 osób.

Źródło: interia.pl

ycipk-3puh6m

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Barbara Nowacka o Donaldzie Tusku. "Niecała opozycja strasznie czekała na Tuska"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3puh6m

ycipk-3puh6m
ycipk-3puh6m