Trwa ładowanie...

TSUE zajmie się Węgrami. Chodzi o prawo azylowe

Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wniosek przeciwko Węgrom. KE podaje, że Budapeszt uznał wspieranie działań osób ubiegających się o azyl za przestępstwo.
Share
Komisja Europejska
Komisja EuropejskaŹródło: East News
d421b1a

Komisja wszczęła również procedurę naruszenia prawa unijnego "w związku z niedostarczaniem żywności dla osób oczekujących na powrót, zatrzymanych w węgierskich strefach tranzytowych na granicy z Serbią".

Nowe regulacje na Węgrzech krytykowała już wcześniej komisarz praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović. W jej raporcie czytamy m.in., że tamtejszy rząd "narusza prawa człowieka i stosuje antyimigracyjną retorykę, która zasila ksenofobiczne nastawienie, strach i nienawiść". Mijatović twierdzi, że prawo imigracyjne jest skonstruowane w ten sposób, by "systemowo odrzucać wszystkie wnioski o azyl".

d421b1a

Rząd Viktora Orbana zaznacza, że Węgry realizują wszystkie międzynarodowe zobowiązania w kwestii ochrony praw człowieka uchodźców i osób starających się o azyl". W ubiegłym roku władze węgierskie zaakceptowały 349 z 690 wniosków złożonych przez strefę tranzytową, głównie z Afganistanu, Iraku i Syrii.

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d421b1a

Podziel się opinią

Share
d421b1a
d421b1a
Więcej tematów