Trwa ładowanie...
d2u41gd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trzy nagrody Pulitzera dla "New York Timesa"

Dziennik "New York Times" zdobył trzy tegoroczne nagrody Pulitzera - w kategorii dziennikarstwa śledczego (w tej kategorii otrzymał ją także "Wall Street Journal"), międzynarodowego i fotografii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna z laureatek Pulitzera, komentatorka Lisa Falkenberg
Jedna z laureatek Pulitzera, komentatorka Lisa Falkenberg (PAP/EPA)
d2u41gd

W kategorii dziennikarstwa śledczego uznanie jury zdobyły materiały "New York Timesa" badające wpływy lobbystów na prokuratorów stanowych i projekt "Wall Street Journal" rzucający nowe światło na płatności w systemie ubezpieczeń Medicare.

Nagroda Pulitzera - od nazwiska dziennikarza i wydawcy amerykańskiego z przełomu XIX i XX wieku Josepha Pulitzera - przyznawana jest od 1917 roku za osiągnięcia w dziedzinie dziennikarstwa, w literaturze i muzyce - w sumie w 21 kategoriach. W 20 z nich zwycięzca otrzymuje dyplom i nagrodę w wysokości 10 tys. dolarów, a w 21. kategorii - służby publicznej - złoty medal.

W tym roku zwycięzcą w kategorii służby publicznej jest "The Post and Courier" z Charlstone (Karolina Południowa) za materiały na temat przemocy domowej. W kategorii breaking news nagrodę zdobył "The Seattle Times" za informacje o lawinie błotnej, która zabiła 43 osoby w stanie Waszyngton.

d2u41gd

Podziel się opinią

Share

d2u41gd

d2u41gd
Więcej tematów