Trwa ładowanie...
d3a0i6n

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Już 97 ofiar śmiertelnych, nie ma zagrożenia tsunami

• Trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5 nawiedziło północną część wyspy Sumatra • W rejon trzęsienia ziemi wysłano kilka tysięcy ratowników, w tym kilkuset żołnierzy • Nastąpiło 5 wstrząsów wtórnych, ale nie ma zagrożenia tsunami
Share
Trzęsienie ziemi w Indonezji
Trzęsienie ziemi w IndonezjiŹródło: PAP/EPA, Fot: HOTLI SIMANJUNTAK
d3a0i6n

Co najmniej 97 osób zginęło w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło północną część wyspy Sumatra na zachodzie Indonezji - poinformował dowódca wojskowy w prowincji Aceh, gdzie doszło do tragedii. Nie ma zagrożenia tsunami. Wcześniejszy bilans mówił o 54 ofiarach śmiertelnych.

Generał Tatang Sulaiman powiedział w telewizji, że cztery żywe osoby zostały wydobyte spod gruzów; wyraził nadzieję, że pod zawalonymi budynkami może być jeszcze kilka osób, ale nie powiedział, czy osoby te żyją. - Mam nadzieję, że będziemy w stanie skończyć wydobywanie ludzi spod gruzów przed zachodem słońca - dodał.

d3a0i6n

W rejon trzęsienia ziemi wysłano kilka tysięcy ratowników, w tym kilkuset żołnierzy.

Większość osób zginęła w okręgu Pidie Jaya, położonym najbliżej epicentrum trzęsienia ziemi, które nastąpiło pod dnem oceanu. Najbardziej ucierpiało miasteczko Meureudu w tym okręgu. Według przedstawiciela lokalnych władz w Pidie Jaya ponad 40 budynków, w tym meczety, domy mieszkalne i sklepy, jest zniszczonych lub uszkodzonych. Okręg ten leży 18 km na południowy zachód od epicentrum - precyzuje agencja AP.

Według amerykańskich służb geofizycznych (USGS) płytkie trzęsienie ziemi nastąpiło około godz. 5 rano; epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości ok. 10 km od miejscowości Reuleuet w prowincji Aceh, a hipocentrum trzęsienia - na głębokości 17 km.

d3a0i6n

Po głównym wstrząsie zarejestrowano co najmniej pięć wstrząsów wtórnych.

Oprac. Tomek Orszulak

d3a0i6n

Podziel się opinią

Share
d3a0i6n
d3a0i6n
Więcej tematów