Trwa ładowanie...

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Już 97 ofiar śmiertelnych, nie ma zagrożenia tsunami

• Trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5 nawiedziło północną część wyspy Sumatra

• W rejon trzęsienia ziemi wysłano kilka tysięcy ratowników, w tym kilkuset żołnierzy

• Nastąpiło 5 wstrząsów wtórnych, ale nie ma zagrożenia tsunami

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Już 97 ofiar śmiertelnych, nie ma zagrożenia tsunamiŹródło: PAP/EPA, fot: HOTLI SIMANJUNTAK
dcewefv
dcewefv

Co najmniej 97 osób zginęło w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło północną część wyspy Sumatra na zachodzie Indonezji - poinformował dowódca wojskowy w prowincji Aceh, gdzie doszło do tragedii. Nie ma zagrożenia tsunami. Wcześniejszy bilans mówił o 54 ofiarach śmiertelnych.

Generał Tatang Sulaiman powiedział w telewizji, że cztery żywe osoby zostały wydobyte spod gruzów; wyraził nadzieję, że pod zawalonymi budynkami może być jeszcze kilka osób, ale nie powiedział, czy osoby te żyją. - Mam nadzieję, że będziemy w stanie skończyć wydobywanie ludzi spod gruzów przed zachodem słońca - dodał.

dcewefv

W rejon trzęsienia ziemi wysłano kilka tysięcy ratowników, w tym kilkuset żołnierzy.

Większość osób zginęła w okręgu Pidie Jaya, położonym najbliżej epicentrum trzęsienia ziemi, które nastąpiło pod dnem oceanu. Najbardziej ucierpiało miasteczko Meureudu w tym okręgu. Według przedstawiciela lokalnych władz w Pidie Jaya ponad 40 budynków, w tym meczety, domy mieszkalne i sklepy, jest zniszczonych lub uszkodzonych. Okręg ten leży 18 km na południowy zachód od epicentrum - precyzuje agencja AP.

Według amerykańskich służb geofizycznych (USGS) płytkie trzęsienie ziemi nastąpiło około godz. 5 rano; epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości ok. 10 km od miejscowości Reuleuet w prowincji Aceh, a hipocentrum trzęsienia - na głębokości 17 km.

dcewefv

Po głównym wstrząsie zarejestrowano co najmniej pięć wstrząsów wtórnych.

Oprac. Tomek Orszulak

dcewefv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcewefv
Więcej tematów