Trwa ładowanie...
d1p656b

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Już 97 ofiar śmiertelnych, nie ma zagrożenia tsunami

• Trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5 nawiedziło północną część wyspy Sumatra
• W rejon trzęsienia ziemi wysłano kilka tysięcy ratowników, w tym kilkuset żołnierzy
• Nastąpiło 5 wstrząsów wtórnych, ale nie ma zagrożenia tsunami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzęsienie ziemi w Indonezji
Trzęsienie ziemi w Indonezji (PAP/EPA, Fot: HOTLI SIMANJUNTAK)
d1p656b

Co najmniej 97 osób zginęło w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5, które nawiedziło północną część wyspy Sumatra na zachodzie Indonezji - poinformował dowódca wojskowy w prowincji Aceh, gdzie doszło do tragedii. Nie ma zagrożenia tsunami. Wcześniejszy bilans mówił o 54 ofiarach śmiertelnych.

Generał Tatang Sulaiman powiedział w telewizji, że cztery żywe osoby zostały wydobyte spod gruzów; wyraził nadzieję, że pod zawalonymi budynkami może być jeszcze kilka osób, ale nie powiedział, czy osoby te żyją. - Mam nadzieję, że będziemy w stanie skończyć wydobywanie ludzi spod gruzów przed zachodem słońca - dodał.

d1p656b

W rejon trzęsienia ziemi wysłano kilka tysięcy ratowników, w tym kilkuset żołnierzy.

Większość osób zginęła w okręgu Pidie Jaya, położonym najbliżej epicentrum trzęsienia ziemi, które nastąpiło pod dnem oceanu. Najbardziej ucierpiało miasteczko Meureudu w tym okręgu. Według przedstawiciela lokalnych władz w Pidie Jaya ponad 40 budynków, w tym meczety, domy mieszkalne i sklepy, jest zniszczonych lub uszkodzonych. Okręg ten leży 18 km na południowy zachód od epicentrum - precyzuje agencja AP.

Według amerykańskich służb geofizycznych (USGS) płytkie trzęsienie ziemi nastąpiło około godz. 5 rano; epicentrum wstrząsów znajdowało się w odległości ok. 10 km od miejscowości Reuleuet w prowincji Aceh, a hipocentrum trzęsienia - na głębokości 17 km.

d1p656b

Po głównym wstrząsie zarejestrowano co najmniej pięć wstrząsów wtórnych.

Oprac. Tomek Orszulak

d1p656b

Podziel się opinią

Share

d1p656b

d1p656b
Więcej tematów