Trwa ładowanie...
d3ou38a
IAR

Trzęsienie ziemi o sile 7,1 w Japonii

• Silne trzęsienie ziemi o sile 7,1 w południowej Japonii
• Żywioł ponownie uderzył w rejonie Kumamoto na wyspie Kiusiu
• Wydano ostrzeżenie przed falą tsunami mogącą osiągnąć do metra wysokości
• Ostrzeżenie wkrótce odwołano
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzęsienie ziemi o sile 7,1 w Japonii
(AFP, Fot: Kazuhiro Nogi)
d3ou38a

Południową Japonię nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Japońska Agencja Meteorologiczna podała, że miało ono magnitudę 7,1. Wydano ostrzeżenie przed tsunami, ale wkrótce je odwołano. Nie ma informacji o ofiarach.

Według służb japońskich epicentrum znajdowało się w rejonie na południowy wschód od miasta Kumamoto na wyspie Kiusiu, a ognisko wstrząsów na głębokości 10 km.

Publiczna telewizja NHK poinformowała, że nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w elektrowni atomowej Sendai. Jest to jedyna działająca elektrownia atomowa w Japonii; w pozostałych reaktory wyłączono po trzęsieniu ziemi z marca 2011 roku, które spowodowało śmierć co najmniej 20 tysięcy ludzi, gigantyczne zniszczenia i katastrofę nuklearną w elektrowni Fukushima.

d3ou38a

W nocy z czwartku na piątek ziemia zatrzęsła się w rejonie Kumamoto z siłą 6,5. Według władz w Tokio zginęło wtedy co najmniej 9 osób, a ponad tysiąc zostało rannych. Stan 44 rannych jest ciężki. Osiem osób uznano za zaginione. Zawaliło się lub zostało uszkodzonych wiele budynków. W kilku miejscach wybuchły pożary. Lokalne władze zapewniły, że znajdujące się tam reaktory jądrowe są bezpieczne.

W marcu 2011 roku trzęsienie ziemi i potężne tsunami spowodowały w północno-wschodniej Japonii śmierć co najmniej 20 tysięcy ludzi i gigantyczne zniszczenia.

d3ou38a

Podziel się opinią

Share
d3ou38a
d3ou38a
Więcej tematów