Trwa ładowanie...
d1tpdq7

Trzęsienie ziemi na Alasce. Było zagrożenie tsunami

W miejscowości Anchorage na Alasce miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.0. Początkowo Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna wysłała ostrzeżenie przed tsunami dla Zatoki Cooka i Półwyspu Kenai, jednak po chwili je anulowała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzęsienie ziemi na Alasce miało magnitudę 7.0
Trzęsienie ziemi na Alasce miało magnitudę 7.0 (Twitter)
d1tpdq7

Do trzęsienia ziemi doszło w największym mieście na Alasce. Miejscowość Anchorage jest zamieszkała przez ok. 200 tys. osób. Jego magnituda wyniosła 7.0. Amerykańska agencja naukowo-badawcza poinformowała, że potem nastąpiły jeszcze cztery wstrząsy wtórne. Najsilniejsze miało moc 5.8 stopni. Trzęsienie było bardzo silne. Sprawiło, że kołysały się latarnie i drzewa.

Na zdjęciach społecznościowych wrzucanych przez poszkodowanych mieszkańców widać, że przedmioty spadały z półek w szafkach. Ucierpiały także drogi, zawaliły się dachy, a na ścianach było widać pęknięcia. W związku z trzęsieniem amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna początkowo wysłała ostrzeżenie przed tsunami dla Zatoki Cooka i Półwyspu Kenai, jednak po chwili je anulowała.

d1tpdq7
d1tpdq7

Alaskę w ciągu roku nawiedza ok. 40 tys. trzęsień ziemi. Południowa część stanu jest szczególnie narażona, ponieważ leży na granicy przesuwających się płyt tektonicznych. Najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii USA także miało miejsce w tym regionie. Odbyło się w 1964 r. i miało moc o 9.4 stopnia. Trwało około cztery minuty, a wywołane przez niego tsunami pochłonęło ok. 130 istnień.

d1tpdq7

Zobacz także: NASA postanowiła sprawdzić jeden z największych mitów i wysłała astronautę w kosmos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tpdq7

Podziel się opinią

Share

d1tpdq7

d1tpdq7
d1tpdq7
Więcej tematów