Trwa ładowanie...

Trzej bracia zamieszani w zamachy w Paryżu. Jeden z nich mógł uciec

Jak poinformowały źródła bliskie śledztwu, w piątkowe zamachy terrorystyczne w Paryżu zamieszanych było trzech braci; możliwe, że jeden z nich zdołał uciec.
Share
Policjanci na Placu Republiki w Paryżu - wzmożona czujność służb po zamachach
Policjanci na Placu Republiki w Paryżu - wzmożona czujność służb po zamachachŹródło: PAP/EPA, Fot: Yoan Valat
d1tm018

Jeden z braci zginął podczas ataków, drugi obecnie przebywa w areszcie w Belgii; nie wiadomo jeszcze, czy na pewno brał udział w zamachach.

Służby bezpieczeństwa jeszcze nie mają informacji, co dzieje się z trzecim z braci. Z ich źródeł wynika, że możliwe, iż udało mu się uciec lub był jednym z zamachowców samobójców, którzy zdetonowali w piątek ładunki wybuchowe.

W Belgii i Francji w ramach dochodzeń po serii zamachów terrorystycznych doszło do pierwszych zatrzymań.

d1tm018

Jednym z siedmiu zamachowców był urodzony we Francji w regionie Chartres 29-letni Ismael Mostefai o korzeniach algierskich. W niedzielę prokuratora poinformowała, że zatrzymano siedem osób z jego rodziny.

Również siedem osób zatrzymano w Belgii - potwierdziła prokuratora. Według niej dwóch z siedmiu terrorystów, którzy dokonali paryskich zamachów, miało obywatelstwo francuskie i mieszkało w Belgii, w tym jeden - w brukselskiej imigranckiej dzielnicy Molenbeek Saint Jean.

Z kolei MSW Serbii podało, że syryjski paszport, który znaleziono przy ciele jednego z paryskich zamachowców, należy do osoby, która dostała się do Serbii i na terytorium tego państwa szukała w zeszłym miesiącu azylu. Wcześniej, 3 października, ów obywatel syryjski został zarejestrowany jako jeden z imigrantów na greckiej wyspie Leros.

W sześciu zamachach w Paryżu życie straciło co najmniej 129 osób, a około 350 zostało rannych. Zginęło siedmiu terrorystów, z których sześciu wysadziło się w powietrze. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

d1tm018

Podziel się opinią

Share
d1tm018
d1tm018
Więcej tematów