Trwa ładowanie...

Trzeci uczestnik zbiorowego gwałtu trafi do aresztu? Jest wniosek

Do sądu trafił wniosek łódzkiej prokuratury o areszt dla trzeciego podejrzanego w sprawie gwałtu na 26-letniej mieszkance Łodzi. Kobieta przez 10 dni była przetrzymywana w mieszkaniu jednego z podejrzanych. Gdy uciekła, trafiła do szpitala i mimo kilku operacji zmarła.

Trzeci uczestnik zbiorowego gwałtu trafi do aresztu? Jest wniosekŹródło: flickr.com, fot: Sean McMenemy
d1vqqik

Jak poinformował prokurator Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, 36-letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem wspólnie z innymi osobami a także spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała oraz pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem.

Leszek Pękalski. Gwałciciel, zabójca, nekrofil…

Wcześniej na trzy miesiące do aresztu – z zarzutami gwałtu - trafili dwaj pozostali podejrzani w sprawie: 33- i 36-letni. Wobec 36-latka, który usłyszał nowe zarzuty w czwartek, prokurator zastosował początkowo dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Środek zapobiegawczy został zmieniony po tym, jak dzień wcześniej śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Łódź Widzew zostało przejęte przez Prokuraturę Okręgową. Mężczyzna został zatrzymany i ponownie przesłuchany.

d1vqqik

Kobietę zaproszono do mieszkania

Do zdarzenia doszło 17 lipca. Tego dnia ofiara poznała sprawców w autobusie. Jeden z nich zaprosił ją do swojego mieszkania. Tam 26-latka była przetrzymywana i została zgwałcona. Po kilku dniach kobiecie udało się uciec i zawiadomić policję. Trafiła do szpitala, gdzie mimo kilku operacji zmarła.

Jak podał wcześniej Pakuła, przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok kobiety nie dała jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o przyczynę jej zgonu. Biegła ma wydać opinię na ten temat po uzyskaniu badań histopatologicznych.

Prokurator dodał też, że według biegłej obrażenia ciała pokrzywdzonej stwierdzone w trakcie sekcji kwalifikują się jako "zazwyczaj zagrażające życiu". Wyjaśnił, że chodzi o ciężkie uszkodzenie ciała. - Ta okoliczność jest już brana przez nas pod uwagę, w kontekście możliwości modyfikacji zarzutów przedstawionych podejrzanym – powiedział.

Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.

d1vqqik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vqqik
Więcej tematów