Trwa ładowanie...

Trzech urzędników warszawskiego ratusza schwytanych przez CBA. Przyjęli łapówki na 300 tys. zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne osoby w związku z aferą dotyczącą reprywatyzacji. Jak poinformował Zbigniew Ziobro podejrzani otrzymali łapówki na łącznie 300 tysięcy złotych. W tej sprawie aresztowano już 25 osób.

Share
Trzech urzędników warszawskiego ratusza schwytanych przez CBA. Przyjęli łapówki na 300 tys. złŹródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d30cjok

CBA zatrzymało w poniedziałek trzech urzędników warszawskiego ratusza. Prokuratura Krajowa ogłosiła, że operacja została przeprowadzona na zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Zatrzymani zostali ujęci w związku z działalnością przestępczą odnośnie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości – informuje PAP.

Zbigniew Ziobro na spotkaniu z mediami poinformował, że członkowie ratusza przyjęli łapówki na łączną kwotę 300 tys. złotych. - Podejmowali decyzje, umożliwiając oszustom wyłudzanie kamienic w zamian za łapówki, które w formie gotówki były im wręczane – poinformował Prokurator Generalny.

Jak podkreślił Minister Sprawiedliwości "czynności z zatrzymanymi są wykonywane, one będą kontynuowane zapewne w dniu jutrzejszym". Podejrzani zostaną przewiezieni do Wrocławia, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty. To kolejna z afer w urzędzie rządzonym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. W związku z reprywatyzacją CBA zatrzymało dotychczas 25 osób.

d30cjok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30cjok
d30cjok
Więcej tematów