Trwają Poznańskie Targi Piwne - setki rodzajów piwa w jednym miejscu
Przez cały weekend na terenie MTP odbywają się Poznańskie Targi Piwne. Z roku na rok przybywa osób poszukujących coraz bardziej wyszukanych odmian „złotego trunku”.
W piątek w samo południe w hali 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się Poznańskie Targi Piwne. Na zwiedzających czeka tu 40 stoisk z setkami różnych rodzajów piw i cydrów z Polski i zagranicy. Swoją oferty prezentują też puby i hurtownie. Na targach po raz pierwszy będzie można spróbować aż 20 premierowych piw.
Targi to nie tylko piwo, to także spotkania – piwowarów domowych, którzy mają okazję wymienić się doświadczeniami; fanów z najbardziej znanymi blogerami piwnymi; piwowarów z niewielkich browarów rzemieślniczych. Targom towarzyszy też szereg konkursów, m.in. na najlepsze domowe piwo, a także konkurs pt. „jakie to piwo?”.
Liczba stoisk i odwiedzających wskazuje, że z roku na rok przybywa osób, którym nie wystarczy koncernowe piwo dostępne w każdym sklepie.
- Swego rodzaju moda na piwo zaczęła się jakieś pięć lat temu, kiedy zaczęły pojawiać się piwa ciemne czy pszeniczne, a później to już samo poszło – opowiada w rozmowie z WP.PL Łukasz Hudziec z Zakładu Usług Piwnych.
Pod tą intrygującą nazwą kryje się wrocławski pub, w którym nie tylko można spróbować najróżniejszych piw z niewielkich browarów niedostępnych w zwykłych sklepach, ale też wziąć udział w degustacjach lub kursach warzenia piwa.
- Wiele osób nie ma pojęcia, że można samemu uwarzyć piwo we własnym domu – przyznaje Hudziec.
Z obserwacji pracowników Zakładu Usług Piwnych wynika, że piwem interesują się przede wszystkim mężczyźni w wieku od 25 do 35 lat.
- Kobiet jest niewiele, ale jak już się jakaś trafi, to jest na tym punkcie kompletnie zakręcona – przyznają.
Targi potrwają do niedzieli, 16 listopada. W piątek i sobotę targi są czynne w godzinach od 10 do 22, a w niedzielę od 10 do 19. Przez dwa pierwsze dni bilet wstępu kosztuje 5 zł, a w niedzielę wstęp jest bezpłatny.