Trwa ładowanie...
dd5y7lh
dd5y7lh

Trwa spotkanie Rumsfelda i Szmajdzińskiego

Poniedziałkowe spotkanie sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych Donalda Rumsfelda /P/ z ministrem obrony narodowej Jerzym Szmajdzińskim (PAP/Jacek Turczyk) W Warszawie trwa spotkanie sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych Donalda Rumsfelda z szefem naszego resortu obrony Jerzym Szmajdzińskim.
Share
dd5y7lh

Rumsfeld spotka się następnie z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, a po południu z prezydentem spotkają się również ministrowie obrony wszystkich krajów NATO. We wtorek rozpoczynają oni w Warszawie dwudniowy nieformalny szczyt. Rozmowy dotyczyć mają przyszłości Sojuszu.

To nie będzie narada wojenna przed interwencją w Iraku - zapewnia minister Szmajdziński, choć przyznaje, że ten temat, podczas tego szczytu, na pewno się pojawi.

Przez dwa dni Sojusz będzie omawiał strategię walki z terroryzmem, ale także problemy mogące wynikać z domniemanego, albo rzeczywistego rozprzestrzeniania broni masowego rażenia. Sojusz, jak podkreślił minister Szmajdziński, zastanawiać będzie się teżm jak skutecznie reformować się.

Poszczególne kraje muszą przygotować się, że prawdopodobnie już podczas zbliżającego się szczytu w Pradze określą swoje zobowiązania co do udziału w przebudowie całego potencjału militarnego Sojuszu.

Drugi dzień konfrencji - środa - ma być poświęcony współpracy NATO - Rosja. (jask)

Zobacz także:
Wiadomości WP - sylwetka Donalda Rumsfelda

dd5y7lh

Podziel się opinią

Share
dd5y7lh
dd5y7lh
Więcej tematów