Trwa ładowanie...
pożar
05-07-2006 15:25

Trwa dogaszanie pożaru w byłej stoczni jachtowej w Szczecinie

Dogaszanie pożaru w byłej stoczni jachtowej w Szczecinie może potrwać jeszcze kilka godzin, ale możliwe jest, że zakończy się dopiero nad ranem - wynika z informacji przekazanych przez dyżurnego Miejskiej Straży Pożarnej w Szczecinie. W akcji uczestniczy 10 jednostek straży.

Trwa dogaszanie pożaru w byłej stoczni jachtowej w SzczecinieŹródło: PAP, fot: Jerzy Undro
d1m8wfd
d1m8wfd

Dyżurny powiedział, że większość z ok. 30 strażaków będzie wkrótce z uwagi na zmęczenie wymieniana. W tej chwili trwa akcja schładzania wodą butli z gazem, żeby nie wybuchły - dodał.

Pożar wybuchł w środę po południu w hangarze, znajdującym się na terenie byłej stoczni. Zapalił się drewniany dach kryty papą. W trakcie akcji gaszenia dach zawalił się. Doszło do kilku wybuchów butli z gazem przemysłowym, prawdopodobnie acetylenem, które przechowywano wewnątrz hali.

Na terenie byłej stoczni, gdzie obecnie działa kilka firm prywatnych, w chwili wybuchu pożaru mogło pracować około 50 osób. Na razie nie wiemy, czy wszystkim udało się opuścić teren - powiedział dyżurny MSP w Szczecinie. Wcześniej informowano, że nikt nie ucierpiał.

Ugasimy pożar, przeszukamy pogorzelisko i dopiero wtedy będziemy mogli stwierdzić, czy nie ma ofiar" - podkreślił dyżurny.

d1m8wfd

Według informacji straży, w liczącej 1200 metrów kwadratowych hali, która płonie, produkowano metalowe elementy do statków.

Jeden ze świadków zdarzenia, który zgłosił wybuch pożaru, powiedział strażakom, że na dachu hali widział robotników z palnikami, którzy wykonywali prace dekarskie. Po jakimś czasie, gdy mężczyzn nie było już na dachu, osoba ta zauważyła dym - powiedział dyżurny.

Dach hali był drewniany i pokryty papą.

d1m8wfd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m8wfd
Więcej tematów