Trwa ładowanie...
10-09-2014 13:26

Trwa akcja "Ozdabiamy Rondo Mogilskie". Powstaje na nim mozaika związana z Mehofferem

Od soboty trwa kolejna edycja akcji "Ozdabiamy Rondo Mogilskie". Tym razem powstaje tam mozaika związana z twórczością Józefa Mehoffera. Z tej okazji można zwiedzić także dom artysty za jedyną złotówkę.

Trwa akcja "Ozdabiamy Rondo Mogilskie". Powstaje na nim mozaika związana z MehofferemŹródło: www.krakow.pl, fot: Paweł Krawczyk
d26kmx4
d26kmx4

W 2012 roku powstała idea, aby Rondo Mogilskie zamienić w kolorowe i piękne miejsce, które będzie przyciągało mieszkańców i turystów, a równocześnie będzie upamiętniać młodopolskich artystów. Pomysł wyszedł od Małgorzaty Jantos, która zaprosiła do współpracy Lubosza Karwata.

W ubiegłym latach w ramach akcji mieszkańcy Krakowa ułożyli ponad 110 tys. metrów kwadratowych kamiennej mozaiki inspirowanej twórczością Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku tematem przewodnim jest to, co stworzył Józef Mehoffer. Jednym z motywów jest typowa dla twórczości artysty ważka.

Powstająca mozaika ma mieć 82 metry kwadratowe. Do jej tworzenia można dołączyć się codziennie w godzinach 9:00-17:00, aż do soboty, 13 września. Ponadto każdy chętny może w tym czasie odwiedzić Dom Józefa Mehoffera przy ul. Krupniczej 26 za symboliczną złotówkę. Można tam zapoznać się z pracami artysty i losami jego rodziny.

W cenie biletu zawiera się także zwiedzanie z przewodnikiem oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie (10 i 12 września o godz. 12:00). W sobotę, 13 września, o godz. 13:00 organizatorzy zapraszają zaś do kina Kijów Centrum do obejrzenia znajdującej się w jego holu odnowionej mozaiki.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Akcję wspiera również Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

d26kmx4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26kmx4
Więcej tematów