Trwa ładowanie...
d4daehh

Trump rozprawi się z nieprzychylnymi mediami. Zostanie tylko krwawa plama

Donald Trump rozgniecie CNN jak robaka. Tak przynajmniej sugeruje wpis, który prezydent USA podał dalej na Twitterze. Dziennikarze są oburzeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trumpowie pierwszy raz świętują Boże Narodzenie w Białym Domu
Trumpowie pierwszy raz świętują Boże Narodzenie w Białym Domu (Getty Images)
d4daehh

Wpis Donalda Trumpa na Twitterze znowu wywołał burzę w Stanach Zjednoczonych. Awantura rozpoczęła się już w sobotę, gdy prezydent USA pochwalił się swoimi osiągnięciami gospodarczymi i zaatakował nierzetelne, jego zdaniem, media za pomijanie jego sukcesów.

Pod wpisem pojawił się tweet użytkownika oregon4TRUMP z podziękowaniem dla prezydenta i przerobionym zdjęciem pokazującym "zwycięzcę” Trumpa w limuzynie. Na podeszwie buta ma krwawą plamę z napisem "CNN".

   Twitter / WP.pl
(Twitter / WP.pl)

Dziennikarze nadawcy nie kryją oburzenia. „Plama krwi podpisana CNN na podeszwie jego buta. Taki tweet podał Prezydent Stanów Zjednoczonych w Wigilię Bożego Narodzenia” – napisał prezenter CNN Jake Tapper . Z kolei były doradca Trumpa Jason Osborne odpowiedział, że to Tapper podpija bębenek i wywołuje kontrowersje, bo zdjęcie pokazuje jedynie rozdeptanego robaka na podeszwie.

d4daehh

Trumpowie pierwszy raz świętowali Boże Narodzenie w Białym Domu. Zobacz, jak Melania udekorowała siedzibę prezydeenta USA

Ataki Trumpa na prasę, którą oskarża o szerzenie fałszywych informacji na jego temat, powtarzają się od początku prezydentury. Krytycy podkreślają, że wolność słowa jest jedną z podstawowych swobód gwarantowanych w konstytucji. Pojawiają się też głosy, że prezydent zachęca do przemocy wobec nieprzychylnych sobie dziennikarzy. To nie pierwszy taki przypadek. Latem Trump opublikował na Twitterze filmik pokazujący, jak nokautuje CNN.

d4daehh

Podziel się opinią

Share
d4daehh
d4daehh
Więcej tematów