Trwa ładowanie...

Trump reaguje na oskarżenia z książki o nim. "Jestem geniuszem"

W piątek została opublikowana książka Michaela Wolffa "Fire and Fury: Inside the Trump White House", w której autor krytycznie ocenia działalność Donalda Trumpa. Prezydent USA odpowiedział na niektóre z pojawiających się w książce oskarżeń.

Trump reaguje na oskarżenia z książki o nim. "Jestem geniuszem"Źródło: East News, fot: Associated Press
d3cv984
d3cv984

Jednym z zarzutów pojawiających się w publikacji jest brak przygotowania i zdolności Trumpa do pełnienia funkcji prezydenta. Tak twierdzi m.in. cytowany przez autora b. doradca strategiczny Białego Domu Steve Bannon, który stwierdza, że Trump jest "umysłowo niezdolny" do tego by zarządzać Białym Domem i swoimi podwładnymi.

Trump twierdzi, że to bzdura, bo sam siebie uważa za geniusza. Na swoim Twitterze napisał: "Właściwie przez całe moje życie moimi dwiema największymi zaletami są psychiczna stabilność i bycie bardzo bystrym".

Prezydent na dowód tego, że jest na właściwym miejscu przypomina swoje sukcesy: "Przeszedłem drogę od biznesmena z WIELKIMI sukcesami, do największej gwiazdy telewizyjnej, do prezydenta Stanów Zjednoczonych (przy pierwszej próbie)".

d3cv984

Wolff w swojej krytycznej książce opisuje też chaos panujący w Białym Domu. Z jego publikacji można się też dowiedzieć jak wygląda stosunek Trumpa do żony Melanii i jaką rolę w politycznej karierze prezydenta pełni jego córka Ivanka. Trump twierdzi, że książka jest pełna kłamstw, a jego prawnicy już szykują pozwy. Prezydent próbował też wstrzymać publikację książki, w odpowiedzi na co wydawca wypuścił ją na rynek jeszcze szybciej niż planował.

Źródło: RMF24

ZOBACZ WIDEO: Członkowie rządu Libanu protestują przeciwko Trumpowi

d3cv984
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cv984
Więcej tematów