ycipk-yuohs4

Trump grozi Turcji wielkimi sankcjami. Jest odpowiedź

Prezydent USA zapowiedział kary dla Turcji, jeśli ta nie zwolni amerykańskiego pastora znajdującego się obecnie w areszcie domowym. Do sprawy odniósł się już rzecznik Recepa Erdogana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik prezydenta Turcji przekonuje, że sankcje Donalda Trumpa "wyrządzą wielkie szkody"
Rzecznik prezydenta Turcji przekonuje, że sankcje Donalda Trumpa "wyrządzą wielkie szkody" (East News, Fot: AP)
ycipk-yuohs4

"Stany Zjednoczone będą nakładać wielkie sankcje na Turcję za to, że przez długi czas przetrzymuje w więzieniu pastora Andrew Brunsona, wielkiego chrześcijanina, ojca rodziny i wspaniałego człowieka. On strasznie cierpi. Ten niewinny człowiek powinien zostać natychmiast uwolniony" - napisał na Twitterze Donald Trump.

W podobnym tonie wypowiedział się wcześniej wiceprezydent Mike Pence. - Jeśli Turcja nie podejmie natychmiastowych działań, aby uwolnić tego człowieka i wysłać go do domu w Ameryce, to Stany Zjednoczone będą nakładać znaczne sankcje na Turcję, do czasu aż pastor Brunson będzie wolny - stwierdził cytowany przez portal cnn.com.

ycipk-yuohs4

Do sprawy odniósł się rzecznik prezydenta Turcji Ibrahim Kalin, który powiedział, że Waszyngton nie osiągnie swojego celu w relacjach z Ankarą, jeśli będzie używać gróźb. "USA musi rozważyć swoje podejście do relacji między naszymi krajami i zacząć działać konstruktywnie, zanim wyrządzą jeszcze większe szkody" - skomentował, jak podaje IAR.

Brunson to ewangelicki pastor prezbiteriański ze stanu Północna Karolina. W 2016 r. został aresztowany podczas rządowego ataku na dziennikarzy, naukowców i mniejszości chrześcijańskie, które miało miejsce tuż po nieudanej próbie zamachu stanu. W środę został umieszczony w areszcie domowym i musi nosić urządzenie monitorujące jego ruch.

Zobacz także: Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

ycipk-yuohs4

Źródło: cnn.com/IAR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-yuohs4
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-yuohs4

ycipk-yuohs4
ycipk-yuohs4