Trwa ładowanie...

Trump grozi Turcji wielkimi sankcjami. Jest odpowiedź

Prezydent USA zapowiedział kary dla Turcji, jeśli ta nie zwolni amerykańskiego pastora znajdującego się obecnie w areszcie domowym. Do sprawy odniósł się już rzecznik Recepa Erdogana.
Share
Rzecznik prezydenta Turcji przekonuje, że sankcje Donalda Trumpa "wyrządzą wielkie szkody"
Rzecznik prezydenta Turcji przekonuje, że sankcje Donalda Trumpa "wyrządzą wielkie szkody"Źródło: East News, Fot: AP
d3ba7nb

"Stany Zjednoczone będą nakładać wielkie sankcje na Turcję za to, że przez długi czas przetrzymuje w więzieniu pastora Andrew Brunsona, wielkiego chrześcijanina, ojca rodziny i wspaniałego człowieka. On strasznie cierpi. Ten niewinny człowiek powinien zostać natychmiast uwolniony" - napisał na Twitterze Donald Trump.

W podobnym tonie wypowiedział się wcześniej wiceprezydent Mike Pence. - Jeśli Turcja nie podejmie natychmiastowych działań, aby uwolnić tego człowieka i wysłać go do domu w Ameryce, to Stany Zjednoczone będą nakładać znaczne sankcje na Turcję, do czasu aż pastor Brunson będzie wolny - stwierdził cytowany przez portal cnn.com.

Do sprawy odniósł się rzecznik prezydenta Turcji Ibrahim Kalin, który powiedział, że Waszyngton nie osiągnie swojego celu w relacjach z Ankarą, jeśli będzie używać gróźb. "USA musi rozważyć swoje podejście do relacji między naszymi krajami i zacząć działać konstruktywnie, zanim wyrządzą jeszcze większe szkody" - skomentował, jak podaje IAR.

d3ba7nb

Brunson to ewangelicki pastor prezbiteriański ze stanu Północna Karolina. W 2016 r. został aresztowany podczas rządowego ataku na dziennikarzy, naukowców i mniejszości chrześcijańskie, które miało miejsce tuż po nieudanej próbie zamachu stanu. W środę został umieszczony w areszcie domowym i musi nosić urządzenie monitorujące jego ruch.

Zobacz także: Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

Źródło: cnn.com/IAR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ba7nb

Podziel się opinią

Share
d3ba7nb
d3ba7nb
Więcej tematów