Trwa ładowanie...
d3btikv

Trotyl i amunicja w piwnicy bloku w Płocku. Zatrzymany 69-latek

Policja zatrzymała mężczyznę, który ma związek z materiałami wybuchowymi znalezionymi w piwnicy bloku na płockim osiedlu. Mieszkaniec Płocka jest teraz przesłuchiwany.
Share
Ewakuowano mieszkańców bloku, dzieci i personel położonych w pobliżu przedszkola oraz sklepów.
Ewakuowano mieszkańców bloku, dzieci i personel położonych w pobliżu przedszkola oraz sklepów.Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Dariusz Borowicz
d3btikv

Około 200 g trotylu, amunicję do kałasznikowa oraz dwa korpusy granatów i osobno dwa zapalniki odkryła w poniedziałek kobieta porządkująca piwnicę. Natychmiast zaalarmowała służby, które ewakuowały ponad 180 osób - oprócz mieszkańców bloku także dzieci z pobliskiego przedszkola. Akcja zabezpieczania i wywiezienia materiałów wybuchowych trwała kilka godzin.

- Zatrzymaliśmy w tej sprawie 69-latka - informuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Zobacz też: Pościg w Lublinie. Kierowca o mało nie rozjechał policjantów

- Jest na razie zbyt wcześnie, by mówić o roli procesowej tej osoby - zastrzega szef płockiej Prokuratury Rejonowej Norbert Pęcherzewski. Dodaje, że wszczęte śledztwo dotyczy gromadzenia i posiadania materiałów wybuchowych.

Zaznacza, że znalezione substancje musi zweryfikować biegły. - Chodzi również o ustalenie, czy i jakie zagrożenie stwarzały - dodaje prok. Pęcherzewski.

Za przechowywanie materiałów wybuchowych bez zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

d3btikv

Podziel się opinią

Share
d3btikv
d3btikv
Więcej tematów