Trwa ładowanie...

Niewybuchy znalezione w bloku w Płocku. Ewakuacja mieszkańców i przedszkola

W piwnicy bloku mieszkalnego w Płocku (woj. mazowieckie) znaleziono korpusy granatów i zapalniki. Ewakuowano mieszkańców bloku, dzieci i personel pobliskiego przedszkola oraz sklepów. Z ruchu wyłączono część ulic w pobliżu bloku. Znalezisko mają sprawdzić pirotechnicy.
Share
Na miejsce wezwano policyjnych pirotechników
Na miejsce wezwano policyjnych pirotechnikówŹródło: flickr.com, Fot: Piotr Drabik
dn0b2rl

Materiały wybuchowe znaleziono w piwnicy bloku znajdującego się przy ul. Dworcowej, niedaleko płockiego dworca autobusowego PKS i PKP.

- Na korpusy granatów i zapalniki w piwnicy bloku natrafiła sprzątająca tam kobieta. Czekamy na policyjnych pirotechników z komendy stołecznej, którzy mają sprawdzić i zabezpieczyć znalezisko - przekazał rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek. Trwają ustalenia, do kogo mogą należeć odkryte materiały.

Według płockiego Urzędu Miasta, w związku ze znaleziskiem ewakuowano 47 osób mieszkających w bloku, 90 dzieci oraz personel znajdującego się w pobliżu przedszkola, a także 49 osób z pobliskich pawilonów handlowo-usługowych. Teren wokół bloku został zabezpieczony. Na miejscu są policjanci, strażacy i funkcjonariusze straży miejskiej.

dn0b2rl

Zobacz także: Wielka ewakuacja w Białymstoku

dn0b2rl

Podziel się opinią

Share
dn0b2rl
dn0b2rl
Więcej tematów