Trwa ładowanie...
d4f09a5

Tropikalny sztorm Ida może uderzyć w Europę Północną

Tropikalny sztorm Ida zbliża się do Europy. Już na początku października ma dotrzeć do wybrzeży Wielkiej Brytanii, północnej Francji, Belgii i Holandii. Meteorolodzy ostrzegają, że nadchodzący znad Oceanu Atlantyckiego sztorm nabiera siły. Kiedy dotrze do Europy, może spowodować potężne wichury i ulewy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tropikalny sztorm Ida może uderzyć w Europę Północną
(NASA)
d4f09a5

Ida znajduje się w tej chwili na Morzu Karaibskim. Kierunek przesuwania się sztormu wskazuje, że na początku października uderzy on w wybrzeże Wielkiej Brytanii i północą Europę. Z pewnością przyniesie ze sobą co najmniej gwałtowne i obfite opady deszczu oraz wichury, a także ochłodzenie. Podmuchy wiatru mogą dochodzić nawet do 110km/h. Możliwe, że Ida wywoła też huragan wiejący z prędkością nawet do 160km/h. Wszystko zależy od tego, jaką osiągnie moc końcową i kiedy zacznie słabnąć.

Obserwatorzy Idy z Met Office donoszą, że układ chmur staje się coraz bardziej chaotyczny, przez co trudniejsze stało się dokładne określenie skutków sztormu. Wiemy jedynie tyle, że już za 1,5 tygodnia do Europy dotrą masy burzowej pogody, która może potrwać nawet do zimy.

Mieszkańcy Europy Północnej muszą się przygotować zatem na znaczne ochłodzenie i gwałtowną zmianę pogody. Najbliższy tydzień to prawdopodobnie ostatni tak słoneczny i ciepły tydzień jesieni.

d4f09a5

Podziel się opinią

Share

d4f09a5

d4f09a5
Więcej tematów