Trwa ładowanie...
d22o8hy

Zatrzymano mężczyzn niszczących kolejki w Trójmieście

W Gdańsku zatrzymano trzech młodych wandali dewastujących wagony kolejki podmiejskiej. Policja podejrzewa, że są oni członkami grupy podpalającej pociągi w Trójmieście. Grupa ta nagrywała swoje wyczyny na wideo.

d22o8hy
d22o8hy

Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, trzech młodych mężczyzn - dwóch licealistów i studenta - policjanci zatrzymali po tym, jak obrzucali wagony kolejki workami z farbą. Wandali zatrzymano w niedzielę po południu w Gdańsku-Żabiance.

Przy zatrzymanych znaleziono kasetę, na której nagrywali oni akty wandalizmu. Podejrzewamy, że trójka ta należy do większej grupy, która m.in. podpala wagony szybkiej kolei miejskiej - powiedziała rzecznik prasowy policji w Gdańsku Marta Grzegorowska.

Policja bada, czy prawdziwe są doniesienia o tym, że filmy nagrane w czasie podpaleń kolejek można kupić poza granicami kraju.

Podpalenia kolejek stały się ostatnio prawdziwą plagą. W ciągu ośmiu miesięcy wagony paliły się aż 12 razy. Ponadto wandale obrzucają składy SKM kamieniami, zamalowują wnętrza i kradną wyposażenie wagonów. (aso)

d22o8hy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22o8hy
Więcej tematów