Trwa ładowanie...

Za kilka dni rozpocznie 775. Jarmark św. Dominika

25 lipca rozpocznie się jeden z największych jarmarków w Europie. Na 42 tys. metrów kwadratowych tysiąc wystawców będzie oferować swoje produkty. Gdańskie święto handlu potrwa ponad dwa tygodnie.

Share
Za kilka dni rozpocznie 775. Jarmark św. DominikaŹródło: WP, fot: Tomasz Gdaniec
d1073d0

- W zeszłym roku odwiedziło nas około 7 milionów ludzi. Dzięki nowym atrakcjom i udogodnieniom, mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich znacznie więcej - mówi Joanna Czauderna-Szreter z biura programowego Międzynarodowych Targów Gdańskich, organizatora jarmarku.

Jak każdego roku będzie bardzo szeroki asortyment oferowanych produktów – do artykułów rzemieślniczych i kolekcjonerskich po stoiska z regionalną żywnością. Nie zabraknie również spektakli oraz koncertów. Podczas ceremonii otwarcia, 25 lipca, zagra Brodka. Oprócz gwiazdy otwarcia, na Jarmarku zagrają też Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo, Pogodno Hajle Silesia oraz Bednarek.

Nowością tegorocznego Jarmarku będzie program skierowany do najmłodszych pt. Bajkowisko, który odbywać się będzie przez 11 dni - od 3 do 14.08 w godzinach od 14.00-17.00. W programie znajdą się spektakle, warsztaty teatralne, zabawy edukacyjne czy konkursy z nagrodami. Jarmarkowi tak jak w ubiegłym roku towarzyszyć będzie gdańskie koło widokowe. Ciesząca się w ubiegłym roku olbrzymim powodzeniem atrakcja w ubiegłym roku przewiozła ponad 100 tys. turystów.

d1073d0

W całym zgiełku i nieodłącznym szaleństwie Jarmarku, znajdą się również miejsca, gdzie będzie można odpocząć, aktywnie spędzić wolny czas, czy poznać nowych ludzi. Do takich miejsc należeć będą Rondo Chopina, gdzie będzie można wsłuchać się w muzykę klasyczną, Książkokrążenie, gdzie będzie można przynieść, przeczytać i zostawić książkę.

Od tygodnia w centrum Gdańska prowadzone są prace remontowe na węźle Hucisko. W efekcie wprowadzono objazdy. Organizatorzy imprezy zadbali jednak, aby przyjeżdżający do miasta goście nie stali w korkach. Do dyspozycji kierowców podczas Jarmarku zostanie oddany parking AmberExpo, znajdujący się obok stadionu PGE ARENA. Kierowcy będą mogli zostawić tam swój samochód. Do centrum Gdańska dojadą bezpłatnym autobusem linii P+R, która działać będzie w weekendy od godziny 9.30 do 21.30. Linia kursować będzie co 40 minut.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1073d0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1073d0
d1073d0
Więcej tematów