Trwa ładowanie...

Wakacje będą bezpieczniejsze dzięki specjalnym aplikacjom, m.in. "Moja policja"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło aplikację mobilną "Moja policja". Program pozwala na lokalizację najbliższych komend i komisariatów, ułatwiając kontakt z nimi. Podobną aplikację ratunkową uruchomił WOPR.

Wakacje będą bezpieczniejsze dzięki specjalnym aplikacjom, m.in. "Moja policja"Źródło: WP, fot: Tomasz Gdaniec
d2gosyp

Program posiada dane kontaktowe wszystkich komend i komisariatów w całej Polsce. Tym samym pozwala na geolokalizację najbliższego posterunku policji. W trybie on-line dodatkowo istnieje możliwość wytyczenia najkrótszej drogi na komendę lub połączy z oficerem dyżurnym.

- Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z policją w sytuacjach innych, niż te zagrażające życiu lub zdrowiu. Przypominamy, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997 - mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy MSW.

"Moja policja" jest bezpłatnie dostępna na wszystkie smartfony. Aplikacja to także zbiór wiedzy o realizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Programie Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. W latach 2013-2015 na budowy i remonty komend oraz komisariatów rząd przeznaczył dodatkowy miliard złotych. Program zakłada polepszenie warunków obsługi obywateli oraz miejsc pracy dla funkcjonariuszy. Dzięki przygotowanej przez MSW aplikacji można dowiedzieć się, które budynki zostały już zmodernizowane oraz jakie prace prowadzone są w danej jednostce.

d2gosyp

Na początku lipca WOPR uruchomił podobną aplikację. Ma na celu ratowanie życia. Po jej uruchomieniu mamy do wyboru, czy chcemy połączyć się z ratownikami górskimi, czy morskimi. Cztery razy dotykamy wyświetlacza i połączenie z ratownikiem zostaje nawiązane. Nie trzeba podawać nawet swojej lokalizacji. W strachu może być to trudne. Dlatego program zainstalowany w telefonie samodzielnie określi nasze położenie z dokładnością do kilku metrów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2gosyp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gosyp
Więcej tematów