Trwa ładowanie...

W weekend zmieni się organizacja ruchu w Trójmieście

Zakaz zatrzymywania się, zmiana ulic na jednokierunkowe i kierowanie ruchem przez policję
Trójmiasto przygotowuje się na Święto Zmarłych. Część utrudnień potrwa aż do drugiego listopada.

W weekend zmieni się organizacja ruchu w TrójmieścieŹródło: WP, fot: Tomasz Gdaniec
dlepjcr
dlepjcr

Najłatwiej, jak co roku, dojechać będzie na sopockie cmentarze. Wszystkie cztery nekropolie znajdują się w ciągu ul. Malczewskiego. Dlatego zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą głównie tej ulicy. Na odcinku pomiędzy ul. Niepodległości oraz Kolberga stanie się trasą jednokierunkową. Podobnie stanie się z krzyżującymi się z Malczewskiego ul. Słoneczną oraz wpadającą w nią Okrężną.

W Gdańsku funkcjonować będzie wypracowany od lat model świątecznej organizacji ruchu kołowego. W skrócie oznacza to, że do większości miejsc łatwiej będzie się dostać specjalnie uruchomionymi liniami autobusowymi niż własnym samochodem. Jak co roku zamknięta zostanie ul. Łostowicka. Od strony ul. Kartuskiej prawo wjazdu będą miały wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej, taksówki, pojazdy inwalidzkie oraz mieszkańcy. Prawo do wjazdu od strony ul. Armii Krajowej mają wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej. Dojazd do cmentarza Srebrzysko odbywać się będzie jezdnią al. Żołnierzy Wyklętych (w relacji do obwodnicy obowiązuje ruch jednokierunkowy), drugą nitką (relacja do centrum Wrzeszcza) odbywa się ruch dwukierunkowy, ulicą pojadą autobusy, pojazdy inwalidzkie oraz taxi.

Zmian nie będzie również w organizacji ruchu wokół gdyńskich cmentarzy. Od soboty ul. Witomińska zmieni się w drogę jednokierunkową. Na drodze będzie obowiązywać lewostronny zakaz zatrzymywania się. Po drugiej stronie będzie miejsce do parkowania samochodów. Dodatkowe parkingi powstaną pomiędzy ulicami Witomińską, Śląską i Kielecką. Podobne zmiany czekają kierowców udających się na cmentarz kossakowski. Ul. Rzemieślnicza zmieni się w drogę jednokierunkową z obustronnym zakazem zatrzymywania się. Tam ruchem kierować będą policjanci. W drogi jednokierunkowe zmienią się też ulice prowadzące do cmentarza Marynarki Wojennej. Zmieniona organizacja ruchu ul. Muchowskiego oraz Miegonia będzie obowiązywać aż do 2 listopada. Zmiany obejmą również ul. Spokojną, którą przez najbliższe trzy dni obejmie zakaz zatrzymywania się. Kierowcy będą mogli pozostawić swój pojazd za drogą prowadzącą na cmentarz.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dlepjcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlepjcr
Więcej tematów