Trwa ładowanie...

Trójmiasto nie zapomni o najuboższych. Zorganizuje dla nich trzy świąteczne śniadania

• W Trójmieście odbędą się trzy śniadania wielkanocne dla najuboższych
• Pierwsze planowane są już na sobotę, w Sopocie
• Każdego roku w spotkaniach takich bierze udział ponad tysiąc osób

Trójmiasto nie zapomni o najuboższych. Zorganizuje dla nich trzy świąteczne śniadaniaŹródło: Fotolia
djcq29j
djcq29j

Pierwsze śniadanie wielkanocne dla ubogich odbędzie się w Sopocie już w Wielką Sobotę, o godz. 10.00, przy archidiecezjalnym Caritas. Wcześniej ubodzy będą mogli skorzystać z usług darmowego fryzjera. Każdego roku w uroczystym posiłku bierze udział ponad 300 osób.

Gdańscy dominikanie pomoc ubogim rozpoczną w niedzielę wielkanocną, już od godz. 7.40. Każdy, kto przyjdzie w okolice Dworca Głównego, zostanie poczęstowany świątecznym żurkiem. Otrzyma również paczkę z jedzeniem oraz najpotrzebniejszymi produktami. W Wielką Sobotę, przy okazji święconki, studenci duszpasterstwa akademickiego ''Górka'' zbierać będą ciasta oraz jajka do żurku. Produkty będzie można zostawić w zakrystii kościoła św. Mikołaja.

Z kolei franciszkanie z Gdyni świętowanie z ubogimi rozpoczną o godz. 8.00 w tzw. dolnym kościele. Na stołach nie zabraknie tradycyjnych potraw - białej kiełbasy, święconych jajek, bigosu, pasztetów świątecznych, sałatek jarzynowych i białego barszczu. Na koniec uroczystego śniadania goście otrzymają paczkę świąteczną. Dla rodzin z dziećmi przewidziano dodatkowo pluszowe zabawki.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

djcq29j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djcq29j
Więcej tematów