Trwa ładowanie...

Tragiczny bilans sierpnia. Utonęło już więcej osób niż przez cały lipiec

Przez pierwsze trzy tygodnie sierpnia utonęło 135 osób. To więcej niż przez cały lipiec - informuje MSW. Tylko w jedną niedzielę sierpnia z wody nie wyszło 23 osoby. To lato może być najtragiczniejsze od lat.

Tragiczny bilans sierpnia. Utonęło już więcej osób niż przez cały lipiecŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d2m42eu
d2m42eu

W lipcu w Polsce utonęło 126 osób. Najtragiczniejszym dniem tych wakacji pod względem liczby utonięć była niedziela 5 lipca br. Tylko tego jednego dnia utonęło 26 osób. Z kolei 9 sierpnia br. życie w wypadkach nad wodą straciły aż 23 osoby. W miniony weekend (22-23 sierpnia) utonęły 3 osoby. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w środę na Pomorzu utopiła się kolejna osoba.

- Katalog przyczyn utonięć od lat jest ten sam. Polakom brakuje przede wszystkim kultury nad wodą. 70 proc. z nas deklaruje, że potrafi pływać, a faktycznie umie tylko 20 proc. Pozostałym jedynie się wydaje, że potrafią. Główną przyczyną jest korzystanie z niebezpiecznych, niestrzeżonych kąpielisk oraz niestabilnych akwenów - rzek czy stawów. Do tego dodać należy alkohol i kroczącą za nią brawurę - mówi Wirtualnej Polsce Karolina Kowalska, rzecznik prasowy WOPR.

Od 1 lipca w Polsce utonęło 261 osób. Z policyjnych statystyk z 2014 r. wynika, że do utonięć dochodzi najczęściej w rzekach, jeziorach, stawach oraz zalewach. Najrzadziej do śmiertelnych wypadków dochodzi na strzeżonych kąpieliskach i na basenach.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2m42eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m42eu
Więcej tematów