Trwa ładowanie...

Ruch Narodowy będzie protestować przeciwko napływowi imigrantów do Polski

Środowiska narodowe organizują w najbliższy piątek w kilkunastu miastach Polski pikiety przeciwko przyjmowaniu przez Polskę imigrantów z Afryki Północnej. Akcja będzie przebiegać pod hasłem "Chcemy repatrianta, nie imigranta".

Share
Ruch Narodowy będzie protestować przeciwko napływowi imigrantów do PolskiŹródło: WP, fot: Tomasz Gdaniec
d2x6yc8

Akcja Ruchu Narodowego jest odpowiedzią na działania podjęte pod koniec kwietnia przez Unię Europejską. 29 kwietnia Parlament Europejski przyjął nadzwyczajną rezolucję w sprawie kwot imigrantów. Polska wedle tych ustaleń miałaby do końca tego roku przyjąć ponad 900 imigrantów z południa Włoch oraz Syrii.

- Pikieta jest obecnie jedną z form wyrażania obywatelskiego sprzeciwu. W związku z tym, że aktualnie nie mamy swojej reprezentacji parlamentarnej jest to również najdostępniejszy dla nas sposób wyrażania naszych poglądów. Uważamy, że przyjmowania imigrantów jest dla naszego narodu niekorzystne – mówi Wirtualnej Polsce Michał Urbaniak z Młodzieży Wszechpolskiej.

„Po raz kolejny jesteśmy wykorzystywani przez Zachód jako kolonia. Tym razem eksportuje się do nas problemy, które zachodnie państwa same stworzyły. Przypominamy, że to NATO i Stany Zjednoczone miały najwydatniejszy wpływ w destabilizacji Afryki Północnej. Jakby tego było mało, to m.in. Wielka Brytania, która nie musi przyjmować czarnych imigrantów, brała udział w bombardowaniu Libii w 2011 r.” - przypominają na stronie wydarzenia organizatorzy.

d2x6yc8

Wiec odbędzie się w najbliższy piątek przed siedzibą Centrum Wsparcia Imigrantek i Imigrantów w gdańskim Wrzeszczu. Udział w wydarzeniu zadeklarowało 1,6 tys. osób. Organizatorzy szacują, że na miejsce przyjdzie ok. 500 osób. Podobne pikiety zostaną zorganizowane we Wrocławiu, Warszawie oraz Krakowie.

- Jeżeli zgromadzenie zostało zgłoszone do urzędu miejskiego to będziemy je zabezpieczać. Są to normalne działania prewencyjne, które prowadzimy przy każdym większym wydarzeniu – mówi Wirtualnej Polsce mł. asp. Lucyna Rekowska, rzecznik prasowy gdańskiej policji.

Założenia polityki migracyjnej są ustalane na szczeblu krajowym lub międzynarodowym. Jednak Gdańsk na początku maja powołał jednak własny międzysektorowy zespół ds. modelu integracji imigrantów. Celem zespołu jest przygotowanie modelu wsparcia dla imigrantów.

Z danych opublikowanych przez Europejski Urząd Statystyczny wynika, iż od początku tzw. Arabskiej Wiosny o azyl i możliwość pobytu w Hiszpanii, Francji, Włoszech oraz na Malcie poprosiło prawie pół miliona uciekinierów. Wcześniej do Unii Europejskiej przybywało tylko ok. 40 tys. imigrantów. Jednocześnie szacuje się, że w okresie 2011-2014 życie podczas przeprawy przez Morze Śródziemne straciło ponad 5 tys. osób. Na Pomorzu mieszka ponad 4 tys. obcokrajowców.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2x6yc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x6yc8
d2x6yc8
Więcej tematów