Trwa ładowanie...
d3z8psj

Rozpoczyna się festiwal "Dwa Teatry - Sopot 2002"

Najlepsze spektakle Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia, spotkania z aktorami, reżyserami i twórcami teatralnymi to atrakcje II edycji festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2002", który rozpoczyna się w piątek.

Share
d3z8psj

Organizując festiwal chcemy przede wszystkim stworzyć okazję do dyskusji, do spotkań z twórcami teatralnymi, do lepszego zapoznania się z twórczością Teatru TVP i Polskiego Radia. Dlatego impreza ta jest otwarta, może w niej uczestniczyć każdy, kto tylko ma na to ochotę - mówił podczas konferencji prasowej w środę dyrektor festiwalu Jerzy Martyś.

O Grand Prix wśród spektakli telewizyjnych walczyć będzie 15 przedstawień, m.in. "Beztlenowce" w reżyserii Łukasza Barczyka, "Pieniądze innych ludzi" Macieja Englerta, "Ballada o Zakaczawiu" Waldemara Krzystka, "Wielebni" Kazimierza Kutza, "Ożenek" Jerzego Stuhra, "Beatryks Cenci" Jana Englerta.

Ten festiwal ma być oceną naszych zeszłorocznych produkcji i prezentacją tendencji widocznych w Teatrze Telewizji. Tendencje te to przede wszystkim prezentacja polskiej i europejskiej dramaturgii współczesnej, opowiadanie o tym, co się zdarzyło między rokiem 1945 a 89 i o przemianach ostatnich 12 lat - powiedział dyrektor Teatru TVP Jacek Weksler.

Weksler chce zainicjować dyskusję nad formą teatru telewizji w 50 rocznicę jego istnienia. Upieram się, że teatr telewizji nie może wrócić do studia, nie może być realizowany w stylu lat 70. i 80. Powinien korzystać ze środków filmowych, inaczej przestanie być oglądany - uważa.

d3z8psj

W Teatrze Polskiego Radia realizowanych jest co roku ponad sto premier. O laury sopockiego festiwalu walczyć będzie 14 z nich, m.in. "Oksana" w reżyserii Janusza Kukułki , "Dante" Andrzeja Piszczatowskiego, "Sześć dni tygodnia" w reżyserii Antoniego Gryzika, "Ulica wdów" Cezarego Galeka.

W ciągu trzech dni festiwalu odbywać się będą spotkania z gwiazdami, m.in. z Grażyną Szapołowską, Kazimierzem Kaczorem, Arturem Żmijewskim, Jerzym Stuhrem, Adamem Hanuszkiewiczem. (an)

d3z8psj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z8psj
d3z8psj
Więcej tematów