Trwa ładowanie...

Radiowóz potrącił 81-latkę w Gdańsku. Kobieta szła przez pasy

Do szpitala trafiła starsza kobieta, którą potrącił radiowóz. Do sytuacji doszło w Gdańsku. Policjant wracający z interwencji cofał swoje auto i uderzył w 81-latkę, która przechodziła przez pasy. W sieci pojawiło się nagranie ze zdarzenia.

Radiowóz potrącił 81-latkę w Gdańsku. Kobieta szła przez pasyŹródło: WP.PL
d49mje5
d49mje5

- Kierowca, nie patrząc na nic, włączył wsteczny bieg i próbował zjechać przez przejście dla pieszych na jezdnię. Niestety, nie zauważył kobiety, która przez to przejście właśnie przechodziła - powiedział TVN Pomorze świadek zdarzenia.

Wypadek został nagrany przez rozemocjonowanego mężczyznę, który w materiale zarzuca policjantom niedbalstwo. Widać na nim, jak kilku funkcjonariuszy i pracujący w tym miejscu mężczyźni pomogli odsunąć auto, którego opona znajdowała się przy głowie leżącej pod samochodem kobiety.

Na miejscu pojawił się prokurator. Starsza kobieta trafiła do szpitala z ogólnym obrażeniami, głównie potłuczeniem.

d49mje5

- W radiowozie były włączone sygnały świetlne. Policjant, cofając, potrącił 81-latkę. Tutaj ewidentnie policjant, mimo że miał włączone sygnały, powinien zachować szczególną ostrożność. Tak się nie stało, dlatego zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje karne - stwierdziła w rozmowie z TVN Pomorze podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

W stosunku do policjanta, który potrącił kobietę, zostanie wszczęte postępowanie kontrolne.

Jak podaje trojmiasto.wyborcza.pl, funkcjonariusz najprawdopodobniej zostanie ukarany mandatem.

Źródło: tvn24.pl, trojmiasto.wyborcza.pl

d49mje5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49mje5
Więcej tematów