Trwa ładowanie...
d36l0nw

Rada Adwokacka chce wyjaśnień od Dubienieckiego

Okręgowa Rada Adwokacka w Gdańsku poprosiła kancelarię adwokacką Marka Dubienieckiego o wyjaśnienie jej udziału w staraniach o ułaskawienie skazanego na 11 lat więzienia Krzysztofa S. Dziekan Rady mówi, że z wyjaśnień adwokata wynika, iż chodziło jedynie o sporządzenie wniosku.

d36l0nw

"Super Express" napisał, że adwokat Marcin Dubieniecki (mąż Marty Kaczyńskiej) i kancelaria jego ojca Marka Dubieneckiego wzięli pieniądze za przygotowanie wniosku o ułaskawienie przestępcy. Według gazety nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Marcin Dubienecki był zięciem Lecha Kaczyńskiego, od którego decyzji zależało ułaskawienie.

Jak powiedział dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku Jerzy Glanc, wystąpiła ona do kancelarii Marka Dubieneckiego w Kwidzynie - w której adwokatem jest także Marcin Dubieniecki - o pisemne wyjaśnienia. - Telefonicznie Marek Dubienecki poinformował mnie wstępnie, że rola jego kancelarii sprowadzała się jedynie do sporządzenia wniosku o ułaskawienie i analizy akt, a nie reprezentowania klienta w sprawie ułaskawienia - dodał Glanc.

Jak podkreślił, w takiej sytuacji nie można mówić o naruszeniu zasad etyki adwokackiej. - To dość częsta sytuacja, że klient prosi tylko kancelarię o formalne napisanie wniosku o ułaskawienie, a potem już sam go podpisuje i na dalszym etapie procedury dotyczącej ułaskawienia nie ma już żadnego śladu udziału adwokata - wyjaśnił dziekan gdańskiej ORA.

Według "SE" kancelaria Dubienieckich wystawiła skazanemu rachunki łącznie na 26,1 tys. zł.

d36l0nw

W rozmowie z radiem TOK FM Marcin Dubieniecki powiedział, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a jego postępowanie nie naruszało prawa ani etyki zawodowej. Dodał, że o konflikcie interesów można by mówić, gdyby to on składał wniosek o ułaskawienie, tymczasem wystąpił z nim sam klient.

- Nie pamiętam, kiedy prowadziłem tę sprawę. Mam tyle spraw w kancelarii, że trudno mi powiedzieć, kiedy to było. Na przestrzeni ostatnich trzech-czterech lat złożyłem do Sądu Rejonowego w Kwidzynie może z 50 próśb o ułaskawienie - powiedział Dubieniecki TOK FM.

d36l0nw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36l0nw
Więcej tematów