Trwa ładowanie...
d15av20

Napad na konwój w Gdańsku

Gdańska policja szuka sprawców piątkowego napadu na konwojentów, odbierających utarg ze sklepów. Napastnicy zrabowali ponad 100 tys. zł i samochód. Policja dopiero w niedzielę podała informację o napadzie.

d15av20
d15av20

_ Samochód został odnaleziony w sobotę, dzień po napadzie_ - powiedziała w niedzielę rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Marta Grzegorowska. Dotychczas nie odnaleziono złodziei.

W piątek wieczorem dwóch konwojentów podjechało polonezem pod jeden ze sklepów, aby odebrać utarg. Jeden z ochroniarzy został w samochodzie z pieniędzmi zabranymi z innych punktów. W tym czasie podszedł do niego niezamaskowany i nieuzbrojony mężczyzna. Wybił szybę samochodu, wyciągnął z niego uzbrojonego i ubranego w kamizelkę kuloodporną konwojenta.

Drugi bandyta w tym czasie zaryglował drzwi do sklepu deską, uniemożliwiając wyjście drugiemu konwojentowi. Obaj mężczyźni odjechali wraz z łupem samochodem ochroniarzy.

_ Wątpliwości budzi postawa konwojenta, który mimo że był uzbrojony, nie stawiał żadnego oporu_ - powiedziała Grzegorowska.

Policja ma rysopisy napastników. Jeden z nich ma 25-30 lat, drugi 15-17. (reb)

d15av20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15av20
Więcej tematów