Trwa ładowanie...

Na Politechnice Gdańskiej kolejny raz walczyć będą roboty. Zgłosiło się już 60 ekip

• Na Politechnice Gdańskiej zostanie zorganizowany turniej robotów
• Chęć uczestniczenia w konkursie wyraziło już 60 zespołów
• Gdańscy konstruktorzy wygrywali już podobne zawody

Na Politechnice Gdańskiej kolejny raz walczyć będą roboty. Zgłosiło się już 60 ekipŹródło: mat. prasowy
d7cswno
d7cswno

- Podczas show, na które czekać będzie widownia, roboty pokażą zwinność, siłę, wytrzymałość oraz szybkość. W trakcie Roboxy 2016 maszyny walczyć będą niczym zawodnicy sumo. Zwycięży ten "zawodnik", który wypchnie przeciwnika z maty. Roboty będą też próbować w jak najkrótszym czasie wydostać się z labiryntu. Czas będzie ważny także dla pojazdów konkurujących w kategorii linefollower, które będą pokonywać trasę wyznaczoną linią. Ciekawie zapowiada się również konkurencja freestyle, która gromadzi różnego typu konstrukcje - informuje rzecznik prasowy Politechniki Gdańskiej.

Do zawodów, które odbędą się 22 maja zgłosiło się już 60 zespołów. Grupy z całej Polski przetestują swoje autorskie konstrukcje. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. Specjalnie dla nich zorganizowane zostaną warsztaty, podczas których będą mogli samodzielnie skonstruować roboty z klocków oraz podzespołów - oczywiście pod okiem specjalistów.

Gdańscy akademicy zebrali bardzo duże doświadczenie w walkach robotów. Pod koniec kwietnia 2015 roku trzech z nich wygrało mistrzostwa świata "RoboGames 2015" w San Mateo w Kalifornii. Druga ich konstrukcja dotarła do ćwierćfinałów. W turnieju rywalizowały roboty o maksymalnych wymiarach 5 cm x 5 cm i wadze 100 gramów. - Podczas samych zawodów główną trudność dla nas stanowił fakt, iż w konkursie wzięło udział mnóstwo zawodników z Meksyku. Budowane przez nich roboty mikrosumo są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Jak się jednak okazało, nasz robot był przygotowany do walki z najlepszymi i bez problemu poradził sobie z konkurencją - mówił wówczas Szymon Zagórnik, jeden z członków zespołu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d7cswno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7cswno
Więcej tematów