Trwa ładowanie...

Marsz przeciwko przemocy i nienawiści. Marsze i wiece będą w całej Polsce po śmierci Pawła Adamowicza

Krótko po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zapowiedziano w wielu miastach Polski marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy. Możliwe, że po ogłoszeniu jego śmierci mogą mieć żałobny charakter.

Marsz przeciwko przemocy i nienawiści. Marsze i wiece będą w całej Polsce po śmierci Pawła AdamowiczaŹródło: PAP/EPA
d2bz8id
d2bz8id

Marsze przeciwko nienawiści i przemocy

Marsze przeciwko nienawiści i przemocy odbędą się w całej Polsce. Inicjatywa wyszła z Warszawy. W stolicy Polski odbędzie się o godzinie 18:00 pod Pałacem Kultury i Nauki.

O tej samej godzinie rozpoczną się marsze w m.in. Białymstoku, Gdańsku, Częstochowie, Szczecinie, Poznaniu, Opolu, Olsztynie, Toruniu, Kielcach, Lublinie. Godzinę wcześniej marsz przeciwko nienawiści i przemocy ruszy w Cieszynie.

Najpóźniej, bo o godzinie 20, będą marsze m.in. we Wrocławiu, Rzeszowie, Radomiu, Krakowie.

d2bz8id

Marsze przeciwko nienawiści i przemocy odbędą się też w zagranicznych miastach - w Berlinie o 19:30, a w Londynie o 19:00.

Na poniższej grafice rozkład marszy przeciw nienawiści i przemocy w kolejności alfabetycznej według miast. Powstała ona jeszcze przed ogłoszeniem śmierci prezydenta Gdańska.

Marsz przeciwko przemocy i nienawiści. Marsze i protesty będą w całej Polsce po śmierci Pawła Adamowicza Facebook
Marsz przeciwko przemocy i nienawiści. Marsze i protesty będą w całej Polsce po śmierci Pawła Adamowicza Źródło: Facebook

Paweł Adamowicz nie żyje

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia, dzień po zamachu na jego życie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został zaatakowany nożem.

d2bz8id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bz8id
Więcej tematów