Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Gdynia. Dwóch zakażonych maturzystów. VI LO na zdalnym

Koronawirus w Polsce wciąż objawia się w nowych miejscach. Nowym ogniskiem koronawirusa może okazać się Gdynia i VI LO, w którym obecność koronawirusa potwierdzono u dwóch uczniów. Szkoła przechodzi na zdalne nauczanie.

Koronawirus w Polsce. Gdynia. VI LO z zakażeniami. Szkoła na zdalnym nauczaniuKoronawirus w Polsce. Gdynia. VI LO z zakażeniami. Szkoła na zdalnym nauczaniuŹródło: Getty Images, fot: FluxFactory
d1d6cj0
d1d6cj0

Koronawirus w Polsce wciąż daje o sobie znać. Przykładem może być Gdynia i VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego.

Koronawirus w Polsce. Gdynia: VI LO z kolejnym zakażeniem

Jak informuje miasto Gdynia, w liceum potwierdzono obecność koronawirusa u dwóch uczniów tej szkoły.

Wcześniej władze miasta informowały tylko o jednym przypadku. Na kwarantannę trafiła cała klasa oraz rodzice i nauczyciele wspomnianych uczniów.

Koronawirus w Polsce. Bartosz Arłukowicz: nowy minister próbuje naprawić część błędów poprzednika

Koronawirus w Polsce. Gdynia. Nauczyciele VI LO na kwarantannie

Informacja o potwierdzeniu drugiego przypadku zakażenia koronawirusem w VI LO w Gdyni pojawiła się w niedzielę późnym popołudniem. "W toku dochodzenia epidemiologicznego i w związku z ujawnieniem kolejnego zakażenia w VI LO, Sanepid zdecydował o skierowaniu na kwarantannę kolejnych nauczycieli" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

d1d6cj0

Dyrekcja szkoły wraz z prezydentem miasta Gdynia skierowali do lokalnego sanepidu prośbę o możliwość wprowadzenia nauczania zdalnego dla całej placówki.

Koronawirus w Polsce. Gdynia: VI LO na zdalnym nauczaniu

Decyzja służb sanitarnych była natychmiastowa. Sanepid przychylił się do prośby dyrekcji VI LO w Gdyni. Od poniedziałku 7 września lekcje w liceum będą odbywały się w sposób zdalny.

Jak informuje miasto Gdynia, placówka pozostanie zamknięta przez najbliższy tydzień. Do stacjonarnego nauczania uczniowie będą mogli powrócić najwcześniej 14 września, o ile podczas kwarantanny nie ujawnią się kolejny przypadki zakażeń koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. VI LO to nie pierwszy taki przypadek

"Uczniowie, którzy tak niedługo po wakacjach zostali ponownie rozdzieleni, zostaną otoczeni przez szkołę maksymalną troską. Osoby, które z powodu przymusowej kwarantanny czują się źle psychicznie, mogą korzystać z pomocy psychologa" - informują władze miasta w komunikacie.

d1d6cj0

VI LO w Gdyni to nie pierwsza szkoła, która w wyniku stwierdzenia zakażenia koronawirusem u osób związanych z placówką, musi przejść na zdalny tryb nauczania.

Wcześniej o takiej reorganizacji pracy zdecydowano w jednej z warszawskich szkół, gdzie zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z nauczycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1d6cj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d6cj0
Więcej tematów