Trwa ładowanie...

Gdynia E(x)plory Week rozpocznie się w najbliższą środę

Gdynia stanie się na kilka dni stolicą polskiej nauki. W najbliższą środę rozpoczyna się Gdynia E(x)plory Week. W ramach wydarzenia odbywać się będą pokazy i doświadczenia. Branża nowych technologii będzie dyskutować o swojej przyszłości.

Gdynia E(x)plory Week rozpocznie się w najbliższą środęŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d3v90od
d3v90od

- Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia to polska Dolina Krzemowa. Tu nauka łączy się ze sztuką i biznesem. Na skalę globalną rozwijają się tu nowoczesne idee i technologie, które pomagają w codziennym życiu każdego z nas. To zasługa młodych, zdolnych, ambitnych ludzi, najlepszych specjalistów, którzy przybywają do Gdyni z całego świata. Dlatego też jest to naturalne środowisko dla tak cennych inicjatyw jak Gdynia E(x)plory Week - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Pod nazwą Gdynia E(x)plory Week kryją się pokazy dla uczniów, spotkania biznesowe oraz konkursy innowacyjności. Ubiegłoroczna edycja przyciągnę łado Gdyni ponad dwa tys. gości. Przygotowano dla nich ponad 50 warsztatów wykładów i pokazów. W tym roku będzie podobnie. Każdy chętny będzie mógł zobaczyć jak woda wlana do kolby znika, albo, co zrobić, aby kwiat zmienił kolor oraz jak wywołać burzę w pomieszczeniu.

Do ścisłego finału konkursu naukowego E(x)plory dotarło w tym roku 27 uczniów gimnazjów i liceów, którzy zaprezentują swoje projekty badawcze. Jednym z zakwalifikowanych projektów jest zestaw elektryczno-mechatroniczny do podnoszenia samochodu i wymiany kół dla osób niepełnosprawnych oraz skarpeta do podświadomej rehabilitacji płaskostopia. Finaliści ubiegają się o stypendia naukowe w wysokości 10, 6 i 3 tys. złotych. Zwycięzca ma prawo reprezentowania Polski w zagranicznych konkursach. Laureaci z poprzednich lat startowali w nich z sukcesami, co potwierdza wysoki poziom rywalizacji.

d3v90od

Tegoroczną innowacją festiwalu jest cykl specjalistycznych spotkań pod nazwą Kongres E(x)plory. Tematem tegorocznych dyskusji problematyka nowych technologii - "Innowacje w Polsce: Dzisiaj i Jutro". Podczas dyskusji prelegenci będą chcieli znaleźć odpowiedź na pytanie „jak najskuteczniej wspierać polski przemysł innowacyjny”. Dodatkowo zostanie uruchomiona specjalna strefa start-up’owa.

Wydarzenie jest dedykowane uczniom, studentom oraz wszystkim osobom zainteresowanym nauką. Udział w wydarzeniach w ramach imprezy jest bezpłatny. Wcześniej należy jedynie zarejestrować się na stronie organizatora.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3v90od
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v90od
Więcej tematów