Trwa ładowanie...

Gdańsk rozpoczyna remonty miejskich dróg. Łączny koszt inwestycji to 4 mln zł

W Gdańsku rozpoczęły się remonty w ramach bieżącego utrzymania dróg. Naprawy będą prowadzone w 38 punktach miasta. Większość z nich zakończy się w III kwartale tego roku. Szacunkowy koszt robót to 4 mln złotych.

Gdańsk rozpoczyna remonty miejskich dróg. Łączny koszt inwestycji to 4 mln złŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d34irex
d34irex

- W mieście skończyły się gruntowne porządki po zimie, teraz czas na docelowe prace remontowe w ramach bieżącego utrzymania. Planujemy wykonanie nakładek z betonu asfaltowego, naprawy nawierzchni bitumicznych, utwardzanie jezdni płytami, naprawy schodów terenowych, wykonanie ciągów pieszo-rowerowych, chodników i azylów dla pieszych - mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Roboty drogowe prowadzone będą w 38 miejscach. Łącznie zostanie naprawionych 27 fragmentów gdańskich ulic, trzy chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe. Całkowity koszt robót szacuje się na 4 mln złotych. Wyremontowana zostanie między innymi ul. Przegalińska na Wyspie Sobieszewskiej. W ramach prac zostanie tam przeprowadzona naprawa nawierzchni bitumicznej jezdni poprzez wykonanie "nakładki" z betonu asfaltowego w śladzie istniejącej jezdni.

- W końcu coś się tutaj ruszy. Myślałem, że miasto o nas zupełnie zapomniało. Im dalej od centrum tym mniej pamięta się o lokalnych uliczkach. Wiadomo, nie jesteśmy reprezentacyjną dzielnicą - mówi Wirtualnej Polsce, Piotr Kabiński, mieszkaniec Gdańska.

Najbardziej oczekiwanym remontem jest rewitalizacja ul. Jana Sobieskiego, czyli najkrótszej trasy łączącej gdański Wrzeszcz z Migowem. Przy tej ulicy znajdują się między innymi budynki uniwersytetu oraz politechniki, a także szkoła rzemiosł. Droga zostałaby już dawno wyremontowana, gdyby nie biegnące pod nią wodociągi. Remont będzie odbywać się w dwóch etapach - najpierw wymienione zostaną rury, a dopiero potem nawierzchnia. W odwrotnej kolejności byłaby to zwykła rozrzutność. Wszystkie prace koordynować będzie Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

d34irex

- Uzgodnienia powinny zakończyć się do końca drugiego kwartału, a w trzecim planujemy ogłosić przetarg - zapowiada Anna Nawała, rzecznik prasowy GIWK.

Od dwóch lat mówi się również o przebudowie tzw. Traktu Konnego, czyli 2-kilometrowej ulicy biegnącej równolegle do Alei Zwycięstwa. Stanowi ona dojazd do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego od strony Gdyni. Dokumentacja remontowa jest przygotowana od dłuższego czasu. Jednak termin realizacji przebudowy jest uzależniony od dostępnych środków.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d34irex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34irex
Więcej tematów