Trwa ładowanie...
dbwxwrb

CBŚP udaremniło rekordowy przemyt papierosów z Malezji. Straty mogły przekroczyć 28,5 mln złotych

• CBŚP z pomorskimi celnikami przejęła 26 mln papierosów na statku z Malezji
• Przemycone [ papierosy ]( https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-papierosow/ ) ukryto w 3 kontenerach w porcie w Gdańsku
• Z dokumentów wynikało, że w kontenerach znajdują się szklane, puste butelki
• Wartość celną zabezpieczonego towaru oszacowano na 2 mln złotych

Share
dbwxwrb

26 milionów papierosów w trzech kontenerach, które przypłynęły statkiem z Malezji zabezpieczyli policjanci CBŚP z pomorskimi celnikami. Wprowadzenie tej ilości papierosów naraziłoby Skarb Państwa i budżet Unii Europejskiej na stratę ponad 28,5 miliona złotych. Funkcjonariusze zatrzymali organizatora procederu, który po zarzutach został aresztowany przez sąd na 3 miesiące.

Policjanci CBŚP z Gdańska ustalili, że przemycone w 3 kontenerach papierosy, dostarczone zostały do portu w Gdańsku na pokładzie statku płynącego z Malezji. Z dokumentów wynikało, że w kontenerach znajdują się szklane, puste butelki. Importerem butelek była polska firma z woj. dolnośląskiego.

(fot. Policja)
Źródło: (fot. Policja)

Policjanci zatrzymali 37-letniego Marcina B., który w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku usłyszał zarzuty wprowadzenia w błąd urzędu celnego i niedopełnienia obowiązków celnych. Miejscowy sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na 3 miesiące.

Wartość celną zabezpieczonego towaru oszacowano na 2 mln złotych. Straty Skarbu Państwa i budżetu Unii Europejskiej mogły przekroczyć 28,5 mln złotych.

dbwxwrb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbwxwrb
Więcej tematów