RegionalneTrójmiastoBurzliwe życiorysy kobiet, czyli teatralne klimaty Almadóvara w Gdyni

Burzliwe życiorysy kobiet, czyli teatralne klimaty Almadóvara w Gdyni

Październik w teatrach to czas premier. Koniec wakacji, koniec wycieczek, pora na klimatyczne wieczory w przybytkach Melpomeny, tym bardziej że aura sprzyja poszukiwaniu zacisznych miejsc.

Burzliwe życiorysy kobiet, czyli teatralne klimaty Almadóvara w Gdyni
materiał organizatora

21.09.2016 | aktual.: 21.09.2016 14:52

W teatrze i miłych, pięknie pachnących ludzi spotkać można, i przeżyć coś niezwykłego, na świat spojrzeć z innej strony, zaśmiać się z cicha lub też zarechotać - gdy taka ochota najdzie, łzę czasami uronić, gniewem się unieść, czas spędzić godnie. Wiedzą to teatralni twórcy i wiedzą chcą się dzielić. Dlatego też, po niezwykle udanym sezonie na Scenie Letniej w Orłowie, zespół Teatru Miejskiego w Gdyni już 1 października zaprasza na prapremierę sztuki Anny Burzyńskiej „Cafè Luna w reżyserii Józefa Opalskiego.

Scenografię i kostiumy przygotowuje Zofia de Ines, aranżacje muzyczne Piotr Salaber, a choreograficznie czuwa na wszystkim Anna Iberszer. Przed widzami wystąpią trzy wyjątkowe kobiety o burzliwych życiorysach, można powiedzieć - na skraju załamania nerwowego. W rolach kobiet świetnie śpiewające aktorki: Olga Barbara Długońska (Bianca), Elżbieta Mrozińska (Carmela) i Beata Buczek-Żarnecka (Rosita).

Zobaczymy też dwóch tajemniczych mężczyzn, z czego jeden, zdradzę szczególik, na wysokich obcasach - Rafał Kowal jako Ricardo oraz Maciej Sykała w roli Barmana Manola, który, z pewnych względów, ma dość powyższego towarzystwa. Sztuka jest inspirowana klimatem filmów Pedro Almodóvara i wielkim przebojami z jego filmów.

Almodóvar jednych zachwyca, innych śmieszy, a u jeszcze innych budzi oburzenie. Albo wszystko naraz u wszystkich. Jest kontrowersyjny. Nie ma drugiego tak oryginalnego twórcy kina europejskiego. „Cafè Luna” to spektakl, w którym spotykają się wszystkie jego zalety: charakterystyczni bohaterowie, tajemniczy świat nieoczywistych uczuć i przejmujące piosenki. Poza wszystkim powstaje jednak przedstawienie o pożądaniu i miłości. O pragnieniu, potrzebie bliskości, czekaniu i wspominaniu. Zupełnie jakbyśmy znów mówili o wakacjach - są nam bliskie, a jednak już takie dalekie, czekamy na nie tęsknie i rozpaczliwie, wspominamy najmilsze chwile, wiemy że znów nadejdą. Przeżyjmy to razem. W teatrze.

Więcej informacji na stronie: http://teatrgombrowicza.art.pl

Zobacz także
Komentarze (0)