Trwa ładowanie...

Budowy roku wybrane. Najlepsze realizacje w Polsce z Trójmiasta

Wybrano budowy roku. Aż trzy spośród nagrodzonych projektów znajdują się na terenie Trójmiasta. Dwa z nich w Gdańsku i jeden w Gdyni.

Share
Tarasy BałtykuTarasy BałtykuFot: Allcon
d335rmk

We wtorek w Warszawie odbyło się rozdanie nagród dla najlepszych projektów budowlanych w Polsce. Trzy nagrody powędrowały do Trójmiasta. Konkurs Budowa Roku organizowany jest już od 31 lat.

Najlepsze nowe budynki mieszkalne znajdują się w Trójmieście

Eksperci z Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa nagrodzili w tej kategorii po jednej budowie z Gdańska i Gdyni. Na wtorkowej gali nagrodę otrzymały Tarasy Bałtyku - nadmorski apartamentowiec realizowane przez trójmiejskiego dewelopera Allcon.

Nagrodzono również nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy zlokalizowany w sercu Gdyni - Portova. Za tę inwestycję odpowiedzialny jest deweloper Invest Komfort.

d335rmk

Zobacz też: Propozycje Czarnka odrzucone. Czy będzie strajk nauczycieli? Odpowiedź z ZNP

Tarasy Bałtyku w Gdańsku

Nowoczesny apartamentowiec położony tuż przy znajdującym się nad samą Zatoką Gdańską Parkiem Prezydenta Ronalda Reagana, został nagrodzony przez jury za między innymi: "Oryginalną koncepcję, polegającą na wprowadzeniu uskoków od południowej strony bryły, pozwalającej zagwarantować dodatkową przestrzeń wypoczynkową w postaci tarasów. Dzięki temu udało się osiągnąć efekt zachwycających i niepowtarzalnych widoków z praktycznie każdej kondygnacji budynku" - czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Portova w Gdyni

Inwestycja położona w gdyńskim śródmieściu również może pochwalić się tytułem Budowy Roku. Budynek został nagrodzony za przywrócenie blasku zapominanym terenom znajdującym się bezpośrednio w sąsiedztwie gdyńskiego portu.

d335rmk

Jak czytamy: "Jury doceniło nie tylko wysokiej klasy realizację, ale też wykorzystanie ogromnego potencjału lokalizacji i miastotwórczy charakter."

Aleja Pawła Adamowicza w Gdańsku również z nagrodą

Na gali nagrodzono również budowę alei Pawła Adamowicza w Gdańsku.

Wybudowany od podstaw odcinek trasy miejskiej wraz z linią tramwajową i pierwszą w Polsce tak zwaną estakadą wenecką został nagrodzony w kategorii "Obiekty drogowe i mostowe".

Źródło: Tom Kurek, Invest Komfort
Portova
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d335rmk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d335rmk
Więcej tematów