Trwa ładowanie...

Trójka straciła patronat nad Open'erem. Po 13 latach

Program III Polskiego Radia nie będzie w tym roku patronem medialnym festiwalu muzycznego Open'er w Gdyni. To decyzja organizatora imprezy.

Trójka straciła patronat nad Open'erem. Po 13 latachŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d3nbekg

- Po wnikliwej analizie wszystkich ofert dotyczących patronatu radiowego nad Open’er Festival została wybrana propozycja największa pod względem wartości marketingowej, a także w naszym przekonaniu najlepsza i najbardziej komplementarna w kontekście wszystkich imprez: Orange Warsaw Festival, Open’er Festival i Krakow Live Festival - informuje w rozmowie z serwisem press.pl Aleksandra Krakowska, odpowiedzialna za kontakty z mediami w Alter Art.

Firma nie informuje jeszcze o tym, która stacja radiowa zastąpi Trójkę. Z nieoficjalnych informacji press.pl wynika, że będzie to rozgłośnia grupy Eurozet (prawdopodobnie Antyradio). Portal przypomina, że Radio Zet obejmuje swoim patronatem Orange Warsaw Festival.

Trójka współpracowała z Open'er Festival od czasu jego trzeciej edycji, czyli od 2004 roku. Na antenie publicznej rozgłośni można było wysłuchać relacji z imprezy oraz fragmenty koncertów. Podczas festiwalu otwarta była też "trójkowa biblioteka". Z kolei były dziennikarz stacji Michał Nogaś (po przejęciu mediów publicznych przez PiS odszedł do serwisu wyborcza.pl) współprowadził dyskusje z pisarzami.

d3nbekg

W tym roku Open'er Festival rozpocznie się 28 czerwca.

Po wygranych przez PiS wyborach i wymianie władz w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej z Trójki * odeszło kilkunastu dziennikarzy. Przeciwko upolitycznieniu** stacji protrestują również słuchacze. Zbigniew Zamachowski zaapelował z kolei do dyrekcji stacji, aby nie używała dżingli promocyjnych z jego głosem, bo **nie chce firmować "dobrej zmiany".*

d3nbekg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nbekg
Więcej tematów