Trwa ładowanie...
d1dquir

Trasa Wschodniej Obwodnicy Warszawy prowadzić będzie przez Sulejówek

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała przebieg planowanej od wielu lat Wschodniej Obwodnicy Warszawy. - W analizie brano pod uwagę czynniki techniczno-ruchowe, środowiskowe i ekonomiczne - poinformował WawaLove Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. WOW prowadzić będzie przez Sulejówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trasa Wschodniej Obwodnicy Warszawy prowadzić będzie przez Sulejówek
(WawaLove.pl)
d1dquir

- Przeprowadzone Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowe za najkorzystniejszy wskazało wariant trzeci - przez Sulejówek - bez tunelu w Wesołej - powiedział rzecznik GDDKiA. Warszawska Obwodnica Warszawy od wschodu zamknie ring warszawskiej obwodnicy i łączyć się będzie z Południową Obwodnicą Warszawy (węzeł Lubelska) oraz Trasą S8 (węzeł Drewnica). Nowy odcinek będzie miał ponad 20 kilometrów.

Trasa będzie biegła od miejscowości Zakręt, przez Sulejówek, następnie obok Wesołej i Woli Grzybowskiej (pierwotnie planowano w Wesołej zbudować tunel lecz już wiemy, że go nie będzie). Następnie trasa przebiegnie na wschód od Rembertowa, przez poligon oraz między Ząbkami oraz Zielonką. Tuż obok Drewnicy zostanie połączona z powstającą obwodnicą Marek.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła już o decyzję środowiskową na pierwszy fragment trasy. W ciągu kilku dni zamierza wystąpić o podobny dokument na drugi odcinek. Inwestycja ma się zakończyć w 2020 roku.

d1dquir

Podziel się opinią

Share
d1dquir
d1dquir