Trwa ładowanie...

Tragiczny wypadek w Tatrach. Kobieta spadła ze zbocza

- Po godzinie 12 dostaliśmy zgłoszenie, że grupa osób widziała kobietę spadającą po stromych i zaśnieżonych zboczach - informuje Wirtualną Polskę Jakub Hornowski, ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem.

Tragiczny wypadek w Tatrach. Kobieta spadła ze zboczaŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d15rvfb
d15rvfb

To bardzo pracowita niedziela dla ratowników. Zaczęło się od koniecznej pomocy dla turysty pod Kopieńcem. Poszkodowany doznał urazu stawu i nie był w stanie o własnych siłach wrócić do Zakopanego.

Następnie pracownicy TOPR dostali informację o wypadku na szlaku na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Ta trasa uznawana jest obok Orlej Perci za jedną z najtrudniejszych w polskich Tatrach.

- Ten wypadek zakończył się śmiertelnie. Ciało znaleźliśmy dopiero u podstawy ściany i przekazane zostało już policji - mówi Hornowski.

Lawina na Kozim Wierchu

Ratownik dodał, że również w niedzielę, TOPR otrzymał zgłoszenie o lawinie, która zeszła z Koziego Wierchu.

d15rvfb

- Poinformowano nas, że pod śniegiem może się znajdować minimum jedna osoba. Przewieźliśmy tam ratowników, którzy po dokładnym przeszukaniu wskazanego miejsca wszystkimi możliwymi metodami ocenili, że nikt tam nie ucierpiał - zapewnia Hornowski.

Ratownicy przestrzegają przed trudnymi warunkami w wyższych partiach Tatr, gdzie wciąż obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego, jest bardzo ślisko i twardo.

d15rvfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15rvfb
Więcej tematów