Trwa ładowanie...

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. 37-letni kierowca usłyszał zarzuty

37-letni mężczyzna, który w sobotę spowodował po pijanemu wypadek w Jamnicy, usłyszał prokuratorskie zarzuty. W wypadku zginęło młode małżeństwo, które osierociło trójkę dzieci, w tym 2,5-letniego syna.

Share
Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. 37-letni kierowca usłyszał zarzuty
Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. 37-letni kierowca usłyszał zarzuty Źródło: Policja Podkarpacka
d4fhczd

Prokuratura postawiła 37-letniemu mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli poinformował, że "to przestępstwo z uwagi na stan nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12".

- Nadto ogłoszono mu drugi zarzut. Dotyczy on kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym - powiedział prok. Cierpiatka.

37-latek nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Odmówił też składania wyjaśnień.

d4fhczd

Mężczyzna wciąż przebywa w szpitalu, gdzie trafił po wypadku. Jego stan jest stabilny, po - jak określiła prokuratura – "bardzo poważnej operacji". - Na chwilę obecną nie ma zgody lekarza na zatrzymanie - zauważył Cierpiatka.

Tragedia na Podkarpaciu. Małżeństwo osierociło trójkę dzieci

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 871 Stalowa Wola - Tarnobrzeg na Podkarpaciu. Zderzyły się ze sobą czołowo dwa samochody osobowe.

- Do wypadku doszło podczas wyprzedzania innego pojazdu. Kierujący samochodem audi S7 znacznie przekroczył prędkość podczas wykonywania tego manewru i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4 - relacjonował w rozmowie z Polsat News Adam Cierpiatka z Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Śledczy przekazali, że siedzący za kierownicą audi A4 Mariusz K. próbował uniknąć wypadku i podjął manewr obronny, jednak nie przyniosło to skutku.

d4fhczd

Na skutek zderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby poruszające się prawidłowo autem audi A4 - 37-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna. Wypadek przeżył ich 2,5-letni syn, którego przewieziono jedynie na profilaktyczne badania.

Chłopiec nie jest jedynym dzieckiem młodego małżeństwa. W sumie para osierociła jeszcze dwójkę starszych dzieci.

2,5-latek decyzją sadu rodzinnego znajduje się pod opiekę dziadków.

d4fhczd

Podziel się opinią

Share
d4fhczd
d4fhczd
Więcej tematów